М.Каддафі заявив про готовність укласти перемир'я
Сьогодні вранці в своєму телезверненні лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив, що готовий укласти перемир'я, проте воно має охоплювати всі сторони громадянського конфлікту, а не тільки сили, вірні йому, які ведуть бої з повстанцями на сході країни, повідомляє Reuters.
"Лівія з цього моменту готова до припинення вогню, проте це припинення вогню не повинне бути одностороннім", - заявив глава країни, додавши, що влада Лівії - перша, хто вітає перемир'я, проте атаки "хрестоносців з НАТО" не припиняються.
М.Каддафі також закликав країни НАТО до переговорів з ним з приводу припинення авіаударів по лівійській території. "Ми не нападали на них і не перетинали їх морський кордон. Чому ж вони атакують нас?" - заявив лівійський лідер. М.Каддафі додав, що якщо справжньою причиною бойових дій проти його країни є нафта, то він готовий обговорювати умови контрактів з іноземними компаніями.
У свою чергу опозиційна Перехідна національна рада відкинула заклик лівійського лідера М.Каддафі до переговорів. У заяві ради йдеться, що народ Лівії не пов'язує майбутнє своєї країни з режимом М.Каддафі.
Відзначимо, літаки НАТО завдали авіаудару в безпосередній близькості будівлі державного лівійського телебачення під час телезвернення лідера країни М.Каддафі. За даними агентства, під час ефіру неодноразово виникали перешкоди. У повідомленні телеканалу, яке послідувало відразу за промовою М.Каддафі, йдеться, що в результаті авіаудару було зруйновано будову, що примикає до будівлі телеканалу.
Нагадаємо також, після початку операції НАТО в Лівії Катар вирішив виступити посередником при продажі нафти цієї країни з регіонів, які контролюються повстанцями. Раніше більшість іноземних нафтових компаній призупинили свою діяльність у Лівії.
Наприкінці лютого в Лівії почалися масові акції протесту, які переросли у громадянську війну. Схід країни повстав проти М.Каддафі, на заході держави його підтримали. Після цього у війну втрутилася міжнародна коаліція, яку незабаром очолив блок НАТО. При цьому Франція та Італія визнали законним лівійським урядом Національну раду Лівії - орган влади, заснований бунтівниками. Раніше Рим призупинив дію старого договору про дружбу з урядом М.Каддафі, який включав і угоду про ненапад.