Під час саміту ООН 21 вересня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад передбачив крах капіталізму і звинуватив великий бізнес у всьому світі у стражданнях мільйонів людей.
Під час саміту ООН 21 вересня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад передбачив крах капіталізму і звинуватив великий бізнес у всьому світі у стражданнях мільйонів людей.
"У зв'язку з тим, що дискримінаційний порядок і панування капіталізму терпить поразку, майбутнє десятиліття повинне стати для ООН десятиліттям спільного глобального управління", цитує слова іранського лідера Associated Press.
М.Ахмадінежад призвав почати розгляд проти "недемократичних і несправедливих" органів глобальної влади, очолюваних США і іншими західними державами. Не називаючи жодної конкретної країни, президент Ірану висловив думку, що світові лідери, мислителі і реформатори повинні "не шкодувати сил" при складанні планів для нового світового порядку шляхом "реформування міжнародних економічних і політичних інститутів".
Відповідаючи на нападки М.Ахмадінежада, канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила думку, що якраз ринкові економіки стали провідним чинником в процесі порятунку найменш розвинених країн від убогості.
Зіткнення інтересів і думок в ході саміту ООН, присвяченого протидії убогості, перешкоджає пошуку рішень для полегшення страждань мільярда чоловік, які живуть менш ніж на 1,25 дол. на день.
Більше 140 глав держав з'їхалися на триденний саміт,що почався 20 вересня. Мета зустрічі - визначити міру успіху у досягненні завдань, позначених ще в 2000р. Основні пункти плану мають на меті значне полегшення долі людей, які живуть за межею бідності, активну боротьбу з масовими епідеміями і захворюваннями і помітне зменшення розриву між рівнями багатства і бідності до 2015р.