Центральна виборча комісія закінчила підрахунок результатів проміжних виборів у семи мажоритарних округах, де 17 липня пройшли проміжні вибори до Верховної ради. У парламент пройшли по два представники партій "Батьківщина" і УКРОП, один кандидат від "Нашого краю" і два самовисуванця. РБК-Україна постарався розібратися, що відомо про людей, які за підсумками виборів пройшли до парламенту, і з вересня цього року будуть засідати в парламенті.
Центральна виборча комісія закінчила підрахунок результатів проміжних виборів у семи мажоритарних округах, де 17 липня пройшли проміжні вибори до Верховної ради. У парламент пройшли по два представники партій "Батьківщина" і УКРОП, один кандидат від "Нашого краю" і два самовисуванця.
Партія президента «БПП-Солідарність» офіційно не завела в Раду жодного нового штика. Тим не менше, Петро Порошенко може розраховувати на підтримку трьох з семи новообраних депутатів – самовисуванців Тетяни Ричкової і Максима Микитася та представника "Нашого краю" Сергія Шахова.
РБК-Україна постарався розібратися, що відомо про людей, які за підсумками виборів пройшли до парламенту, і з вересня цього року будуть засідати в парламенті.
Фото: Констанкевич - соратник Ігоря Палиці - бізнес-партнера Ігоря Коломойського
Перемогла на окрузі №20 в Волинській області. Балотувалася від партії УКРОП. Перемогла з результатом 57% голосів виборців. Констанкевич – креатура голови обласної ради та керівника Волинської організації УКРОПу Ігоря Палиці. Екс-глава Одеської облдержадміністрації він відомий як бізнес-партнер співвласника групи "Приват" Ігоря Коломойського.
Професійний педагог, Констанкевич очолює кафедру української літератури у Східноєвропейському університеті ім. Лесі Українки. Паралельно, з 2012 року вона працює заступником голови благодійного фонду Палиці «Тільки разом», який раніше називався "Новий Луцьк".
Нинішня виборча кампанія не перша для Констанкевич. У 2014 році, на дострокових парламентських виборах вона балотувалася по сусідньому 22-му округу з центром у Луцьку, але програла кандидату від "Народного фронту", "айдарівцю" Ігорю Лапіну. За підсумками голосування вона поступилася добровольцеві на 28 голосів. На цей раз Констанкевич випередила найближчого конкурента – кандидата від «Батьківщини» Людмилу Кирду на 45% голосів виборців.
Настільки вражаючий відрив від конкурента можна пояснити двома факторами – фінансовим і адміністративним ресурсом Палиці, який під час кампанії відкрито підтримував Констанкевич і відсутність кандидата від партії "Воля народу" покійного Ігоря Єремєєва, який перемагав на 23-му окрузі у 2012-му і 2014-му роках. А в липні минулого року трагічно загинув.
Команда Єремєєва довго не могла визначитися, хто саме від неї піде на довибори, в якості можливих претендентів називали спочатку дружину, а потім сина співзасновник компанії "Континіум". Але в підсумку "Воля народу" свого кандидата на вибори не виставила.
Цікаво, що ще взимку, співрозмовники РБК-Україна в "Волі народу" звинувачували команду Палиці в нечесній грі. Нібито люди голови облради скупили списки людей, яким допомагав благодійний фонд Єремєєва "Волинська родина" і почали з ними роботу, просуваючи думку, що Палиця – близький соратник Єремєєва і продовжить допомагати їм. Втім, команда Палиці це заперечує.
Фото: Ставку на Рычкову в БПП зробили ще взимку нинішнього року
Переможець виборів у 27-му окрузі в Дніпрі з результатом 44% голосів. У виборах брала участь як самовисуванка, але користувалася підтримкою команди президента. Про те, що на довиборах по 27-му округу штаб БПП зробить ставку на Ричкову стало відомо ще взимку нинішнього року. Крім технологів партії президента в кампанії Ричкової брала участь і заступник голови фракції «Народного фронту» Вікторія Сюмар.
Ричкова стала широко відома як один з перших волонтерів, які забезпечували українських військових і добровольців на Донбасі. Після початку військового конфлікту, у серпні 2014 року на фронті загинув чоловік Ричкової Вадим. Наприкінці того ж року на запрошення керівника волонтерської групи "Крила Фенікса" Вадима Бірюкова Ричкова перейшла на роботу в Міноборони у якості помічника міністра Степана Полторака. Цікаво, що за попереднім планом керівництва БПП Бірюков мав балотуватися по 206-му округу в Чернігові. Але в підсумку його місце зайняв київський забудовник Максим Микитась.
Фото: Богдан виграв вибори в Олексія Рябоконя, якого підтримував міністр агрополітики Тарас Кутовий
Переможець виборів в 51-му окрузі (Полтавська область). Богдан – давній соратник Юлії Тимошенко. Він двічі ставав нардепом за списком "Батьківщини" – в 2007-му і 2014-му роках (зайшов у парламент після зміни влади, коли частина нардепів від "Батьківщини" пішла у виконавчу владу). Скандальну популярність Богдан отримав в 2009-му році як один з фігурантів так званого "педофільного скандалу".
Нагадаємо, напередодні президентських виборів-2010, Богдана та ще кількох депутатів від "Батьківщини" з подачі адвоката Тетяни Монтян звинуватили у причетності до розбещення дітей у таборі "Артек". Згодом звинувачення не підтвердилися. Сам Богдан в одному з інтерв'ю сказав, що "педофільний скандал" санкціонував Віктор Ющенко, який на той час був президентом країни, щоб дискредитувати Тимошенко.
У 2011-му році Богдана виключили з фракції «Батьківщини», тому що він підтримав внесення змін до Конституції, які повернули Віктору Янковичу повноваження Леоніда Кучми. Але через рік фракція "Батьківщина" прийняла політика назад. На парламентських виборах-2012 Богдан отримав 73-й номер «Батьківщини», але нардепом став тільки через два роки, коли в країні змінилася влада і депутати, які перейшли в уряд склали мандати.
На дострокових виборах Ради в 2014-му році Богдан отримав 30-е місце у списку "Батьківщини", але до парламенту не пройшов.
До 2005 року Богдан носив прізвище Мусієнко. За його словами він узяв дівоче прізвище матері, оскільки батько не брав особливої участі у його вихованні. Втім, ходили чутки про зв'язки політика з криміналітетом, які він сам заперечує.
Фото: Віктор Шевченко - переможець "сутички молодших братів"
Переможець виборчих перегонів у 85-му окрузі (Івано-Франківська область). Віктор Шевченко - брат позафракційного нардепа Олександра Шевченка – ще одного бізнес-партнера Ігоря Коломойського. Разом із співвласником групи "Приват" старший Шевченко контролює гірськолижний курорт "Буковель". Молодший Шевченко керує компанією "Бугель", яка постачає "Буковелю" гірськолижні підйомники.
Примітно, що хоч Віктор Шевченко, як і брат, родом з Прикарпаття, зараз він прописаний в Одесі. Тим не менш, він депутат Івано-Франківської облради від УКРОПу.
"Фішка" виборів у 85-му окрузі – брат народного депутата Віктор Шевченко виграв кампанію у Сергія Насалика - брата міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Той балотувався від БПП. При чому, обидва кандидати, йшли, що називається, "ніздря в ніздрю" - Шевченко переміг з різницею менш ніж у 800 голосів.
Фото: Шахов пройшов у Раду з третьої спроби
Переможець виборів у 114-му окрузі (Луганська область). Балотувався від партії «Наш край», куратором якої прийнято вважати першого заступника голови Адміністрації президента Віталія Ковальчука.
У парламент Шахов потрапив з третьої спроби. У 2012-му і 2014-му роках він балотувався як самовисуванець по сусідньому 107-му округу і обидва рази програв Сергію Дунаєву (нардепу від "Опозиційного блоку").
Шахов має неоднозначну репутацію. Під час кампанії 2012-го року команда Дунаєва звинувачувала його у зв'язках із злочинністю, втім, сам Шахов ці звинувачення заперечував.
Офіційно Шахов - бізнесмен і меценат. Широку популярність він отримав під час виборів 2012 року. Тоді політика звинуватили в масштабному підкупі виборців за принципом "піраміди" з використанням своєрідних чекових книжок.
У 2014 році Шахов був одним з керівників штабу Петра Порошенка на президентських виборах. У тому ж році на дострокових парламентських виборах в Раду за списком БПП пройшов Артур Герасимов, який за два роки до цього брав участь у виборах ради як член «команди Шахова». Зараз Герасимов – представник президента у парламенті.
Фото: Одарченко переміг у боротьбі двох екс-губернаторів
Виграв вибори у 183-му окрузі в Херсоні. Давній соратник Юлії Тимошенко. Одарченко був депутатом від "Батьківщини" з 2006-2014 роках, але на останніх виборах до парламенту не пройшов. Хоч Одарченко родом з Херсона в «Батьківщині» він тривалий час очолював Київську обласну організацію. Після арешту Тимошенко в 2011 році за ініціативою Одарченка партійні активісти розбили наметове містечко під Печерським судом Києва, який проіснував до перемоги Революції гідності. Соратники неодноразово пропонували Одарченку згорнути табір, але той відстоював дітище і погрожував, що повідомить про це в листі Тимошенко.
Паралельно Одарченко воював з Миколою Мартиненком, соратником Арсенія Яценюка, який намагався змінити його на посаді голови обласної парторганізації. Після зміни влади Одарченко отримав посаду голови Херсонської ОДА і з небажанням склав депутатський мандат.
Областю він керував майже рік, але у 2015 році президент призначив на його місце нардепа від БПП Андрія Путілова. Саме у нього тиждень тому Одарченко виграв вибори. Адже після місцевих виборів-2015 Путілов пішов з ОДА в облраду, поступившись посадою своєму соратнику Андрію Гордєєву, а той склав депутатський мандат. Але стараннями Одарченка Путілов повернутися в парламент не зміг.
Фото: Микитась єдиний з кандидатів близьких до БПП зміг випередити опонента з "Батьківщини"
Переможець виборів у 206-му окрузі (Чернігівська область). Балотувався як самовисуванець, але, як і Ричкова в Дніпрі, користувався підтримкою БПП. Микитась – власник будівельної компанії "Укрбуд", яка "прославилася" завдяки скандальної забудови узбережжя Дніпра в Києві. З Черніговом Микитась не має нічого спільного, але це не завадило йому виграти вибори у місцевого кандидата від "Батьківщини" Андрія Власенка.
Кампанію Микитасю допомагали робити штабісти БПП, в тому числі і наближений до президента нардеп від БПП Сергій Березенко, який рік тому виграв проміжні вибори по сусідньому 205-му округу. Під час виборчої кампанії спостерігачі звинувачували Микитася у підкупі виборців. Сам кандидатце заперечував.