ua en ru

Суд визнав Луценка винним у службовій халатності і обмежив його свободу на два роки (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка винним в службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необґрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи про отруєння екс-президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи.

Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка винним в службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необґрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи про отруєння екс-президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Таке рішення оголосила головуюча у справі суддя Ганна Медушевська, передає кореспондент РБК-Україна.

Суд визнав докази, що є в матеріалах кримінальної справи повними і такими, які повністю підтверджують вину підсудного.
Стан здоров’я Луценко суд визнав пом'якшувальною обставиною.

Адвокат Луценко Олексій Баганець заявив, що вважає вирок винесений Луценку незаконним. "Цей вирок відносно Луценка є незаконним ні на підставах зібраних доказів, ні з урахуванням досліджених матеріалів", - сказав він. Баганець наголосив, що захист оскаржить вирок в апеляційному суді.

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, а також колишніх співробітників Департаменту кримінального розшуку МВС Володимира Тарасенка та Олега Павленова звинувачують в тому, що в рамках розслідування справи про отруєння Віктора Ющенка вони нібито незаконно продовжили до 18 місяців оперативно-розшукову справу стосовно Валентина Давиденко, колишнього водія екс-заступника глави СБУ Володимира Сацюка. Відкриття цієї справи дозволяло вести спостереження за Давиденком і прослуховувати його телефонні розмови, що "завдало істотної шкоди правам, свободам та інтересам Давиденка, що охороняються законом", йдеться в обвинувальному висновку. Сам Давиденко нещодавно направив до суду телеграму, де стверджує, що потерпілим себе не вважає.

Нагадаємо, що в ході судового розгляду прокуратура змінила обвинувачення в справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Тепер його звинувачують у службовій недбалості і в тому, що він не завадив незаконному збору інформації та, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи щодо отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка. Нова стаття (367 частина 1 КК) передбачає штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів, або виправні роботи до 2 років, або позбавлення волі до 3 років без конфіскації майна.

Порушення, допущені в ході розслідування отруєння Віктора Ющенка розглядалися судом, як окремий епізод в справі Юрія Луценка. Окрему судове слідство за цим епізодом тривало неповних п'ять місяців - з 2 квітня 2012 р. У Лук'янівському СІЗО Луценко вже перебуває 601 день.

Нагадаємо, 27 лютого ц.р. суд засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також постановив стягнути з засудженого нанесені країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко повинен виплатити майже 294 тис. грн. Колишній глава Міністерства внутрішніх справ України був затриманий 26 грудня 2010 р. Екс-міністр звинувачений у скоєнні злочину передбаченого ст. КК ст.191 ч.5 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб), та ч.3 ст.365 (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Зазначимо, що згідно з ККУ при сукупності злочинів суд, призначаючи покарання (основне і додаткове) за кожний злочин окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, або шляхом повного або часткового складання покарань.

Після того, як був оголошений вирок суду представник державного обвинувачення Віктор Клименко повідомив, що Луценка найближчим часом етапують до колонії. На сьогодні, за словами Клименка більше немає підстав тримати Луценка у СІЗО. Адвокат Луценка Олексій Баганець підтвердив, що засуджений екс-міністр утримувався в ізоляторі тільки на підставі листа судді Медушевської у зв'язку з розглядом справи

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що скоріш за все Луценко відбуватиме покарання у Менській колонії на Чернігівщині.

Луценко в боротьбі за свої права звернувся до Європейського суду з прав людини в січні ц.р. 13 червня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценко. Згідно з прийнятим рішенням суду, Україна повинна виплатити Луценко 15 тис. євро моральної компенсації.