ua en ru

Луценко може відбувати покарання в одній колонії зі Зваричем (відео)

Автор: RBC.UA
Одним із най вірогідніших місць, де може відбувати покарання засуджений до чотирьох років ув'язнення екс-міністр внутрішні їх справ України Юрій Луценко, може стати Менська виправна колонія № 91 в Чернігівській області.

Одним із най вірогідніших місць, де може відбувати покарання засуджений до чотирьох років ув'язнення екс-міністр внутрішні їх справ України Юрій Луценко, може стати Менська виправна колонія № 91 в Чернігівській області.

Це єдиний в Україні заклад, де відбувають покарання колишні представники силових структур.

Тут за різні злочини - окрім найтяжчих, сидять 552 працівники міліції, судді, прокурори та службовці прикордонної служби. Всі, кому волі не бачити до десяти років. Імовірно саме сюди потрапить і колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, повідомляє ICTV.

Нині тут на двотижневому карантині і суддя-колядник Зварич. На нього чекають спальна кімната, загальна їдальня, спільний душ і туалет. Загалом, на території колонії розселяють ув'язнених у кімнати на 15-20 ліжок, або у казарми - великі приміщення з великою кількістю ліжок. До сусідства з колишніми високопосадовцями ув'язнені ставляться спокійно. Кажуть, на привілеї тут розраховувати не варто - за ґратами звання не має значення.

У Менській колонії відбувають покарання лише чоловіки. Залежно від важкості злочину засуджених розділяють у камери трьох рівнів безпеки: мінімального, середнього та максимального. За неофіційною інформацією, якщо Луценко потрапить до Менської колонії, то буде перебувати у відділенні з середнім рівнем безпеки.

Якщо Луценко все ж потрапить до Менської колонії, то протягом двох тижнів буде в карантині - приміщення для щойно осуджених.

На території колонії є кілька виробництв - меблевий і швейний цехи, також тут ремонтують автомобілі та обробляють деревину. Працюють усі - від сержантів до підполковників. За зроблене отримують гроші.

Нагадаємо, що Луценка 27 лютого засудили до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд також заборонив Луценку займати протягом 3 років керівні посади і позбавив його рангу держслужбовця, а також ухвалив стягнути з нього нанесені країні збитки в розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценко має виплатити майже 294 тис. грн. Відбування покарання екс-міністра призначено з моменту взяття під варту, таким чином Луценко проведе за гратами три роки.

Прокуратура інкримінувала Луценку незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.