Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ сьогодні, 3 квітня, винесла рішення за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку у задоволенні касації.
Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ сьогодні, 3 квітня, винесла рішення за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку у задоволенні касації.
Читайте також: Брюссель чекає від Києва кардинальних рішень по Тимошенко, Луценку і Власенку до 18 квітня, - джерело
В той же час суд частково задовольнив клопотання захисників і зменшив розмір відшкодування, встановленого Луценку, із 640 тис. грн до 609 тис. грн. В іншій частині рішення щодо Луценка суд залишив без змін. Повний текст постанови буде оголошено 8 квітня.
До цього на засіданні виступили представники державного обвинувачення, які попросили суд залишити касаційні скарги захисту без задоволення. Юрій Луценко же попросив останнє слово, але судді оголосили перерву і пішли до дорадчої кімнати.
Раніше сьогодні під час судового засідання представник сторони обвинувачення, прокурор Микола Курапов заявив, що призначення Леоніда Приступлюка особистим водієм Луценка завдало державі збитків в 609,720 тис. грн, а сам шофер отримував зарплату на рівні заступника начальника управління. У відповідь на це екс-міністр кілька разів виступив з емоційними репліками, вимагаючи назвати "прізвище хоч одного свідка".
Читайте також: Місія Кокса-Квасьневського просила Президента про помилування Луценка
Вчора стало відомо, що захист Юрія Луценка, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України по касації, звернувся до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. У системі українського правосуддя всі методи захисту прав Луценка вже вичерпані.
Нагадаємо, "касаційну справу Луценка" розглядала колегія суддів під керівництвом судді ВССУ Сергія Слинька. Під час судового засідання у вівторок екс-глава МВС заявив протест судді ВССУ Тетяні Широян, яка, за його словами, призначила слухання за касаційною скаргою через 7 місяців, а не протягом 30 днів, як того вимагає закон.
Як повідомлялося напередодні, захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, не чекаючи на рішення ВССУ щодо касації, звернувся до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. Про це 2 квітня заявив адвокат Луценка Олексій Баганець.
Захист Луценка просив ВССУ скасувати рішення судів двох попередніх інстанцій за відсутністю складу злочину в діях Луценка і закрити справу проти екс-міністра.
Зазначимо, що дружина і захисник екс-міністра Ірина Луценко просила ВССУ призначити її чоловікові покарання, не пов'язане з позбавленням волі. Раніше в лютому Апеляційний суд Чернігівської області не захотів звільняти екс-міністра від відбування кримінального покарання за станом здоров'я.
Читайте також: Янукович готовий на "жести" по відношенню до Тимошенко і Луценка, але у "юридично-правовій площині"
Нагадаємо, 27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" у 2008-2009 рр.), з позбавленням права обіймати керівні посади та рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.
17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій недбалості, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи про отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження волі. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок. Розгляд касації призначено на 4 квітня.
Зазначимо, що 14 серпня 2012 р. захисники екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка подали касаційну скаргу на рішення судів першої та другої інстанцій, згідно з яким Луценко був засуджений до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ розпочав розгляд касаційних скарг екс-міністра і його захисту 2 квітня 2013 р. У вівторок у розгляді касації у справі Луценка було оголошено перерву.
Читайте також: Звільнити Тимошенко та Луценка може суд, а не парламент, - Янукович
Юрій Луценко перебуває під вартою із 26 грудня 2010 р. На даний час відбуває покарання в Менській колонії у Чернігівській області, до цього утримувався в Лук'янівському СІЗО столиці. В цілому він вже відбув половину терміну призначеного йому покарання.
Політики з Євросоюзу неодноразово заявляли, що незадоволені ситуацією з Юрієм Луценком, вважаючи її проявом вибіркового правосуддя, а це гальмує євроінтеграційний процес України.
Президент України Віктор Янукович вже кілька разів натякав на те, що готовий помилувати Луценка, якщо суди його не звільнять. Як заявляв глава держави, він буде розглядати питання про помилування Луценка тільки після рішення суду касаційної інстанції. Тим не менше, сам Луценко заявляв, що просити про помилування не буде, і вся його лінія поведінки вибудувана так, щоб підкреслити невизнання за собою провини в будь-яких злочинах.