У Лівії в повному складі відправлено у відставку перехідний уряд, який очолює Абдель Рахім аль-Кіб. Головний орган влади країни, Національний перехідною рада (НПС), проголосував за висловлення недовіри Кабміну 65 голосами з 72. Причиною такого рішення названа некомпетентність членів виконавчого органу і нездатність міністрів впоратися зі складною ситуацією в країні.
У Лівії в повному складі відправлено у відставку перехідний уряд, який очолює Абдель Рахім аль-Кіб. Головний орган влади країни, Національний перехідною рада (НПС), проголосував за висловлення недовіри Кабміну 65 голосами з 72. Причиною такого рішення названа некомпетентність членів виконавчого органу і нездатність міністрів впоратися зі складною ситуацією в країні, передає Associated Press.
На засіданні НПС, який очолює Мустафа Абдель Джаліль, на адресу тимчасового уряду було висловлено ряд зауважень, головні з яких відсутність процесу інтеграції ополченців, а також розтрата бюджетних коштів, отриманих від іноземних держав з рахунків режиму Муаммара Каддафі та продажу нафти.
Даний склад уряду пропрацював трохи більше п'яти місяців і був розпущений за два місяці до проведення перших, після повалення Каддафі, національних виборів. На них лівійцям належить вибрати депутатів в 200-місцеві законодавчі збори - Національну асамблею, воно в свою чергу повинно було сформувати постійний кабінет міністрів.
У свою чергу Рахім аль-Кіб в ефірі державного телеканалу звинуватив НПС в саботажі роботи його кабінету і затягуванні виборчого процесу в країні. "Уряд діє дуже швидкими темпами по поверненню спокійної обстановки в країні. А ПНС тільки заважає роботі Кабінету міністрів, головна мета якого - перевести країну« зі стану революції в стан нормальної держави, в якому будуть гарантовані і безпека, і інтереси її громадян ", - сказав він.
Спостерігачі відзначають, що після відставки тимчасового уряду шанси на організацію процесу голосування в намічені терміни сильно знижуються.
Перехідний уряд було сформовано в листопаді 2011 р., через місяць після закінчення громадянської війни. Головними завданнями, які були поставлені кабінету були: проведення виборів, формування із загонів ополченців повноцінні військові підрозділи і організація системи безпеки, а також відновлення нафтовидобутку на довоєнному рівні.
Крім проблеми розрізненості і фактичної відсутності контролю за діяльністю збройних загонів ополченців, кабінет аль-Кіба зіткнувся з міжетнічним протистоянням на півдні країни. Для вирішення останні проблеми уряд, як виявилося, не має сил і засобів.
Режим Каддафі був повалений в результаті громадянської війни в минулому році. У лютому 2011 р. на тлі подій, пізніше названих "арабської весни", в Лівії почалися масові акції протесту. Влада спробували силою придушити виступи, викликавши запеклий опір опозиції. 17 березня Радбез ООН прийняв резолюцію № 1973, що вводить заборону на всі польоти над Лівією і відкриває можливості для іноземного військового втручання. 19 березня минулого року почалася військова операція коаліційних сил. Через півроку повстанці за підтримки авіації НАТО захопили столицю Лівії - Тріполі, а 20 жовтня був убитий сам Каддафі. Загибель полковника, який одноосібно правил Лівією 42 роки, ознаменувала кінець диктаторської Джамахірії.