ua en ru

Литвин чекає на пропозиції щодо розсадження депутатів нової ВР до 10 грудня

Автор: RBC.UA
Голова Верховної Ради 6-го скликання Володимир Литвин просить новообраних народних депутатів подати свої пропозиції щодо розсадження в сесійній залі до 10:00 понеділка 10 грудня. Про це він заявив у ході засідання підготовчої групи з організації роботи нового парламенту, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова Верховної Ради 6-го скликання Володимир Литвин просить новообраних народних депутатів подати свої пропозиції щодо розсадження в сесійній залі до 10:00 понеділка 10 грудня. Про це він заявив у ході засідання підготовчої групи з організації роботи нового парламенту, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я просив би ... кожного представника дати свої пропозиції (щодо розсадження в залі) в (профільну) підгрупу. Але це повинно бути зроблено до 10:00 ранку в понеділок (10 грудня). Якщо це не буде зроблено, буде таке розсадження, яке є, тому я прошу вибачення", - сказав Литвин.

Він нагадав, що в понеділок на ознайомлення з принципом роботи системи "Рада" до 15:00 повинні прибути 445 народних депутатів, і до цього часу в сесійному залі мають бути прикріплені таблички з іменами парламентаріїв.

Варто також відзначити, що в ході сьогоднішнього засідання депутат ВР 6-го скликання з фракції БЮТБ Іван Кириленко запропонував, щоб опозиції було віддано право вирішувати, як розсадити парламентаріїв з правої частини сесійного залу, а розсадженням депутатів у лівій частині залу займалися комуністи і регіонали. Проте по цій пропозиції остаточного рішення прийнято не було.

Читайте також: Регіоналів у сесійній залі хочуть розмістити біля трибуни, опозицію - зліва і ззаду (фото)

Раніше підготовча група затвердила попередній план розміщення депутатів у сесійній залі. Місця поблизу парламентської трибуни будуть займати депутати з парламентської більшості, а опозиція рассядется зліва і ззаду, позафракційним депутатам буде дозволено зайняти місця позаду центру парламентської зали.

Сьогодні Центральна виборча комісія (ЦВК) зареєструвала останніх двох із 445 народних депутатів, обраних на парламентських виборах 28 жовтня. ЦВК зареєструвала за списком Партії регіонів Івана Попеску (№ 73) та Іштвана Гайдоша (№ 74), які раніше були визнані обраними замість Ірини Акімової і Андрія Клюєва, які відмовилися від депутатських мандатів. Таким чином, ЦВК завершила реєстрацію депутатів Верховної ради VII скликання.

Читайте також: Верховна Рада VI скликання стала історією

Відзначимо, група з підготовки першої сесії Верховної Ради України VII скликання визначила 5 з 6 членів тимчасової президії першої сесії. Партія регіонів делегувала до тимчасової президії Олександра Єфремова, партія "Удар" Віталія Кличка - Віталія Ковальчука, Комуністична партія - Петра Симоненка, "Свобода" - Руслана Кошулинського. Крім цього, згідно з регламентом, до складу тимчасової президії входить також керівник підготовчої групи Литвин.

Також було прийнято рішення, що урочисте відкриття роботи новообраного парламенту розпочнеться о 10:00 12 грудня. О 12:00 розпочнеться перше засідання ВР. Парламент в день відкриття роботи Ради VII скликання має відвідати Президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр і члени уряду, керівники Центральної виборчої комісії, Верховної суду України, Рахункової палати і т.д. Також будуть запрошені всі президенти України та депутати попередніх скликань.

Також сьогодні був затверджений текст присяги та процедура її прийняття депутатами. Текст присяги залишився колишнім. Згідно з процедурою, першим приносить присягу найстарший депутат.

Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.

Нагадаємо, 13 листопада газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця. Нагадаємо також, нова Верховна Рада проведе перше засідання у складі 445 депутатів, так як по 5 округах ЦВК не змогла встановити результати голосування.