Регіоналів у сесійній залі хочуть розмістити біля трибуни, опозицію - зліва і ззаду (фото)
Підготовча парламентська група, очолювана чинним головою ВР Володимиром Литвином, прийняла за основу проект рішення з розсадки новообраних депутатів у Верховній Раді, у відповідності з яким місця поблизу парламентської трибуни будуть займати депутати з парламентської більшості, а опозиція рассядется зліва і ззаду, позафракційним депутатам буде дозволено зайняти місця позаду центру парламентської зали. Таке рішення було прийнято підготовчої групи за основу 17 голосами, передає кореспондент РБК-Україна.
"Фракція комуністів залишається на своїх місцях, плюс для фракції комуністів додатково треба одне місце, яке стане реальністю після того, як будуть сформовані фракції. На даний момент всі позафракційні депутати розміщуються тут (в секторі праворуч від центрального проходу в задній, центральній частині залу) . Переважно це попередні місця фракції Партії регіонів іНародной партії. Залишаються практично на своїх місця, але в збільшеному варіанті, Партія Регіонів. Це безпосередньо депутати, обрані за партійним списком, далі це депутати, які обрані в мажоритарних округах від Партії регіонів ", - сказав Литвин.
Спікеріада-2012: Литвин може бути обраний головою Верховної Ради VII скликання
"Пропонується, оскільки не буде вже" Нашої України ", - додав голова ВР, - щоб тут розмістився" Удар "і далі розміщення практично на тих же місцях, але у вже більшій кількості" Батьківщині ". Це депутати, обрані за партійними списками і депутати, обрані в мажоритарних округах, але від партії. І жовтим кольором це робочі місця ВО "Свобода".
За словами Литвина, представники майбутньої фракції "Удару" повідомили, що їх "влаштовує таке розміщення".
Новообраним депутатам потрібно з'явитися в Раду 10 грудня о 15:00 для того, щоб ознайомиться з попередніми принципом розсадження в парламенті, а також принципом роботи системи Рада.
Нагадаємо, що перше засідання Верховної Ради VII скликання відбудеться 12 грудня 2012 р.
Зазначимо, що ПР пропонує, що парламентська більшість може очолити 15 комітетів, а опозиція - 13, що забезпечують контроль за владою. На сьогоднішньому засіданні підготовчої групи голова групи та чинного скликання ВР Володимир Литвин сказав, що список комітетів і теми їх ведення необхідно роздати представникам усіх політичних сил. У свою чергу, перший заступник голови діючого парламенту Адам Мартинюк зазначив, що питання розподілу комітетів має бути розглянутий на засіданні профільної підгрупи, і тільки після цього може бути прийнято рішення по даній темі. Поки, за словами Мартинюка, пропозиція, є "лише пропозицією однієї з політичних сил".
Як відомо, останнє засідання парламенту нинішнього, VI скликання, призначене на 4 грудня.
Читайте також: Для розселення у готелях 216 депутатів у 2013 р. знадобиться 33-35 млн грн
Парламент нового скликання, нагадаємо, буде працювати також по новому регламенту. Зміни торкнулися процесу формування робочих органів парламенту, обрання та відставки спікера, статусу самовисуванців і позафракційних депутатів. Згідно з новим регламентом, депутатські групи будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів та матимуть право законодавчої ініціативи.
Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.
Читайте також: Перше засідання Верховної Ради VII скликання відбудеться 12 грудня
Нагадаємо, 13 листопада газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця. Нагадаємо також, нова Верховна Рада проведе перше засідання у складі 445 депутатів, так як по 5 округах ЦВК не змогла встановити результати голосування.