В апараті Верховної Ради України 4 липня зареєстровано заяву Володимира Литвина про його відставку з посади спікера парламенту. Про це повідомляє прес-служба ВР.
В апараті Верховної Ради України 4 липня зареєстровано заяву Володимира Литвина про його відставку з посади спікера парламенту. Про це повідомляє прес-служба ВР.
Як повідомлялося, напередодні Литвин оголосив про свою відставку і попросив на сьогоднішньому засіданні розглянути це питання. Однак регламентний комітет Ради не підтвердив наявність відповідної заяви Литвина.
Водночас народний депутат від Партії регіонів Владислав Забарський зазначив, що ВР технічно сьогодні не встигне розглянути питання про відставку Литвина.
У свою чергу народний депутат від БЮТБ Сергій Сас заявляє, що в парламенті не вистачить голосів для від ставки Литвина. "Згідно з регламентом Верховної Ради для початку процедури відкликання з посади голови Верховної Ради необхідно участь у голосуванні 300 депутатів. Є 2/3 парламенту має взяти бюлетені для таємного голосування і тільки в такому випадку така процедура може бути розпочата", - сказав нардеп. Він зазначив, що "фракції опозиції не будуть брати участі в такому голосуванні ... тому голосів не буде".
Нагадаємо, також, що вчора парламент ухвалив у першому читанні як закон проект закону, яким пропонується змінити порядок призначення і звільнення спікера ВР. Згідно зі змінами, які вносяться в регламент ВР рішення про обрання голови ВР повинно приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту. Зараз рішення щодо кандидатур на посаду голови Верховної Ради приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
Крім того, рішення ВР про відкликання голови парламенту з посади приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і оформляється постановою ВР.
Згідно з чинним законодавством, обраним головою Верховної Ради України вважається кандидат, який отримав більшість голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, якщо бюлетені для таємного голосування одержали не менше двох третин народних депутатів від їх фактичної чисельності.