Верховна Рада (ВР) України 24 травня 2012 р. розгляне питання про скасування недоторканності депутатів. Про це повідомив спікер Володимир Литвин на брифінгу після погоджувальної ради керівників груп і фракцій.
Верховна Рада (ВР) України 24 травня 2012 р. розгляне питання про скасування недоторканності депутатів. Про це повідомив спікер Володимир Литвин на брифінгу після погоджувальної ради керівників груп і фракцій.
"Цей документ буде поставлений на розгляд 24 травня для того, щоб Верховна рада прийняла рішення. Я сподіваюся, що 23 травня відбудеться засідання комітету з питань правової політики, який підтримає цей документ", - сказав спікер. За його словами, він розмовляв з керівником профільного комітету і просив доопрацювати цей проект постанови відповідно до вимог української конституції, регламенту та рекомендацій Конституційного суду України.
Також Володимир Литвин висловив упевненість, що народні депутати в основному своїй більшості не хочуть вирішувати питання про депутатську недоторканість по суті, однак готові обговорювати його, розтягуючи процес.
Минулого тижня законопроект про зняття депутатської недоторканності був відправлений на повторне перше читання. Глава комітету з питань правової політики, нардеп від фракції БЮТБ Сергій Міщенко зазначив, що рішення Конституційного суду щодо цього законопроекту неоднозначне.
"Законопроект пройшов Конституційний суд (КСУ), але рішення Конституційного суду неоднозначне, тому що деякі позиції неконституційні і тому ми повертаємося, за регламентом ВР, до початкової процедурою. Комітет на засіданні прийняв рішення, щоб ВР внесла даний законопроект, для того щоб він пройшов процедури, які ми вже проходили. Потрібно знову проходити перше читання, щоб депутати могли вносити свої пропозиції ", - заявив Міщенко.
Раніше глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що відповідний проект закону має бути розглянутий в сесійній залі "як можна швидше".
Варто зазначити, що вищезазначене рішення, КСУ прийняв два роки тому, в квітні 2010 р. судді визнали конституційними норми, якими пропонується скасувати депутатську недоторканність, і неконституційними - зміни, якими пропонується скасувати, - президентську.
Нагадаємо, згідно з Конституцією, народні депутати володіють недоторканністю, яка захищає їх від кримінального переслідування.