Ліга Європи: Говорять тренери і гравці українських команд

Тренери українських команд, які вчора синхронно перемогли, на своїх післяматчевих прес-конференціях були однаково небагатослівні. Мирон Маркевич, чий "Металіст" вчора натужно переміг "Рапід", відзначив дії суперника. Хуанде Рамос, обігравший шведів на виїзді, розповів про виправданий ризик.

Тренери українських команд, які вчора перемогли, на своїх післяматчевих прес-конференціях були однаково небагатослівні.

Мирон Маркевич, чий "Металіст" вчора натужно переміг "Рапід", відзначив дії суперника і виявився радий власному успіху:

Я хотів би привітати колегу, головного тренера "Рапіда". Він дуже добре побудував гру, і нам було важко. Я дуже радий, що ми виграли, але питання про переможця матчу залишалося відкритим до кінця зустрічі.

Я бачив, що-то треба щось міняти. А Едмар - гравець основи, і я радий, що вгадав із заміною.

Я стояв і думав, кого краще випустити, Вілліана або Едмара. Зробив свій вибір на користь Едмара, все-таки він давно грає в команді і є одним з лідерів.

Захисник "Металіста" Крістіан Вільягра:

Ми сьогодні зустрічалися з командою, яка показала гарний футбол і створила нам чимало проблем. У другому таймі нам вдалося перебудуватися і завдяки цьому виграти цей матч.

Рапід - непроста команда. Вони грають у свій футбол, вичавлюють з кожного моменту по максимуму. З ними важко грати. Слава Богу, ми змогли отримати цю перемогу.

Півзахисник "Металіста" Клейтон Шав'єр:

Перший тайм видався дуже важким. І це закономірно, адже ми грали проти сильної команди. Вони чинили тиск на наші ворота, але добре, що нам вдалося зберегти свої ворота сухими.

У другому таймі ми почали знаходити слабкі місця суперника. І перший гол нам дуже допоміг у тому, щоб виграти цей поєдинок.

У свою чергу Хуанде Рамос, який зробив з "Дніпром" вдалий вояж до Швеції, розповів про красу матчу і ризик, який приніс результат:

Привабливий вийшов матч для уболівальників: вони побачили багато голів, рахунок постійно змінювався. Важко почався цей матч для нас - АІК вийшов вперед. Потім, коли ми зрівняли рахунок, АІК за кілька секунд до перерви знову вийшов вперед. Це був важкий удар для нас, тому що АІК фактично двічі пробив по воротах і забив два м'ячі. Ми ж мали величезну кількість моментів в першому таймі. Потім у другому таймі нам довелося робити ризиковані заміни, щоб змінити хід матчу. Такі заміни іноді не виходять, а іноді приносять позитивні зміни. Сьогодні вони дозволили нам змінити хід матчу і виграти. Таким чином, у нас залишаються можливості, щоб пройти далі.

Я оцінюю команду в цілому, з точки зору колективної гри. Калініч сьогодні старався і зробив все, що міг, аби допомогти команді. Буває, іноді потрапляєш у ворота частіше, іноді - рідше.

Гравці лінії атаки АІКа були дуже наполегливі. Їм було складно протистояти, особливо в першому таймі. У другому ж, після проведених замін, ми зітхнули з полегшенням.

Нам потрібно було випустити гравця, який більше би працював на атаку. Федецький - це гравець, який грає глибоко на фланзі, і ми вважали за доцільне випустити саме його.

Півзахисник "Дніпра" Руслан Ротань:

Перед нашим від'їздом до Швеції у журналістів та вболівальників був несерйозний настрій. Я ж казав, що буде важка гра. Шведи після поразки від "Наполі" по-іншому налаштувалися на нас. Було видно, що хлопці копали землю. Гра вийшла складною. Після другого гола довелося перебудовуватися. Багато сил і емоцій залишили на полі, зате перемогли.

Відбулися певнізміни в грі. До перерви приділили увагу контролю м'яча, а у другому таймі більше стали діяти флангами.
Вважаю, що все-таки результат справедливий, оскільки ми мали стільки моментів для взяття воріт. Важка гра, але перемога наша закономірна.

Півзахисник "Дніпра" Олександр Алієв:

Найголовніше - досягли потрібного результату на такому важкому полі. Я б не сказав, що команда суперника така вже сильна, але пропустили безглуздий гол на початку зустрічі, а потім ще і наприкінці першого тайму. Але добре, що двічі зуміли відігратися і вирвати перемогу.
Не те, щоб перший гол приніс нервозність, просто це було несподівано, оскільки ми ще не встигли увійти в гру. Але слава Богу, що все так закінчилося, і ми взяли три очки. На важкому газоні довелося включити вольових зусиль.

Ви самі бачите, що ми не зламалися. Містер в перерві сказав: "Виходьте і грайте в ту гру, яку вмієте. Обов'язково досягнете результату". Ці слова і допомогли нам добитися позитивного результату.

Нагадаємо, обидві українські команди в Лізі Європи вчора добилися позитивного результату. "Металіст" на своєму полі обіграв "Рапід" 2:0, а "Дніпро" завдяки характеру вирвав перемогу 2:3 в шведського Аїка, двічі відіграючись по ходу матчу.

Використані матеріали з сайтів ФК "Металіст" і ФК "Дніпро"