АІК - Дніпро: Дніпряни проявили волю і здобули перемогу

Проваливши старт та закінчення першого тайму в Стокгольмі, дніпропетровський "Дніпро" все-таки здобув вольову перемогу над АІКом і з шістьма очками став одноосібним лідером групи F. На голи Даниельсона і Гойтома дніпряни відповіли влучними пострілами Калінича, Мандзюка і Селезньова, які принесли їм перемогу 3:2.

АІК - Дніпро 2:3
: Даніельссон, 5, Гойтом, 45+1 - Калініч, 41, Мандзюк, 74, Селезньов, 83
АІК: Туріну, Лорентсон, Карлссон, Бекман, Йоханссон, Лалавеле, Ібрахім, Даніельссон, Густавссон (Мутумба, 65), Карикари, Гойтом (Боржес, 65)
Дніпро: Лаштувка, Мандзюк, Мазух (Матеус, 66), Чеберячко (Федецький, 46), Стринич, Ротань, Алієв (Кравченко, 79), Жуліано, Коноплянка, Калініч, Селезньов

Всупереч очікуванням, фаворит неважливо почав поєдинок. Виною тому були господарі, які включили швидкості, які не дозволяли українцям підняти голови, а гол Хельги Даниельссона, забитий вже на п'ятій хвилині став завершенням цього бурхливого дебюту. Після подачі Атакора Лалавеле зі штрафного, прийшовший на допомогу захисникам Євген Селезньов вибив м'яч прямо на ногу шведського хавбека, і той прицільним пострілом метрів з 20 відкрив рахунок.

Гості спокійно проковтнули цю таблетку, поступово відсунувши гру від своїх воріт. Півгодини саме вони вже володіли ініціативою, накочуючи атаку за атакою на володіння Івана Турини. Один лише форвард "Дніпра" Нікола Калініч повинен був вражати цілі як мінімум тричі, впоравшись з цим завданням лише на третину. Спочатку він ударом головою в упор не зміг пробити кіпера АІКа, а потім, опинившись наодинці з ним, махнув м'ячем кудись в бік.

Партнери ж продовжували забезпечувати хорватського форварда передачами, і на 41-й хвилині ідеальний пас Руслана Ротаня знову відправив хорвата на побачення з Туриной. На цей раз Калініч не схибив, катнув м'яч під опорну ногу співвітчизника - 1:1. Підопічні Хуанде Рамоса хотіли було добити суперника перед відходом у роздягальню, але пропустили в компенсований арбітром час контратаку, яка, треба визнати, виявилась гарною.

Триходівка, зачата на правому фланзі шведської атаки Мартіном Лоренцоном і Даниельссоном, розігрувалася в дотик, а завершив її з лінії воротарської Хенок Гойтом - 2:1. У підсумку, витративши чимало сил на відіграш, "Дніпро" все одно пішов відпочивати в ролі наздоганяючого.

На другу половину українці вибігли задовго до появи господарів, і вже на 51-ій хвилині з благословення Ротаня все той же Калініч повинен був зрівнювати рахунок, але зі всієї сили пробив у воротаря.

У четвертий раз Калініч не забив з триметрової дистанції після пасу Євгена Коноплянки, правда, до того моменту дніпряни все-таки змогли зрівняти рахунок. На 74-й хвилині на флангову передачу зліва від Івана Стринича відгукнувся Віталій Мандзюк - 2:2. Далі гра проходила в рівній боротьбі, не в останню чергу завдяки замінам, зробленим Андреасом Альмом.

Двосічні атаки тримали глядачів в напрузі до фінального свистка, а трохи раніше його, на 83-й хвилині, наполегливість гостей була винагороджена третім голом у ворота Турини. Селезньов підкараулив помилку захисника АІКа Нікласа Бакмана, необачно скинувшого м'яч своєму кіперу, і здобув для своєї команди другу перемогу в групі. З шістьма очками "Дніпро" випереджає ПСВ і "Наполі", які виграли лише по разу. Ну а шведи, що потерпіли другу поспіль поразку, замикають квартет F.