Ліга Чемпіонів: "Реал" не залишив шансів "Галатасараю", а "Боруссія" і "Малага" відклали питання про переможця

Мадридський "Реал" формально вже в півфіналі Ліги Чемпіонів. Про це можна говорити після перемоги 3:0 над "Галатасараєм". А ось хто пройде далі в парі "Малага" - "Боруссія" ще невідомо, так як, після нульової нічиєї мало що змінилося.

Реал - Галатасарай 3:0
: Роналду, 9, Бензема, 29, Ігуаїн, 73
Реал: Дієго Лопес, Варан, Рамос, Фабіо Коентрау, Хедіра, Езіл (Модріч, 80), Хабі Алонсо, Ессьєн, Ді Марія (Пепе, 86), Роналду, Бензема (Ігуаїн, 65)
Галатасарай: Муслера, Нункеу, Самих Кая Лі, Ебуе, Хаміт Алтинтоп (Булут, 78), Інан, Мело, Рієра (Амрабат, 83), Снайдер (Гекхан Зан, 46), Дрогба, Йілмаз

З самих стартових хвилин і до кінця першого тайму найкраще у господарів проявив себе Карім Бензема, а таке форвардові вдається нечасто. Турки давали йому достатньо простору, немов були впевнені, що основна загроза повинна виходити від будь-якого іншого з його партнерів. Дійсно, Роналду, Ді Марія і Озіл заправляли атаками "Реала" звичним способом, але без наконечника в особі Бензема все у них вийшло б не так ефектно.

При досить серйозному складі, "Галатасарай" не зумів пройвити таланти Снейдера, Мело, Ебуе, будуючи атаки виключно на висунутому форвардові Дрогба. Пробити по воротах Дієго Лопеса вдавалося не тільки івуарійцю, і гості в кількості спроб досягли успіху, але в якості - не дуже. Удари йшли або повз, або в тіла самовідданих гравців оборони мадридців. А той же Ебуе був дуже ускладнений обороною і страждав в єдиноборствах з суперниками замість того, щоб розширити фронт атак.

Вже на 9-й хвилині перевагу в атаці Кріштіану Роналду обернув на гол: з проникаючої передачі Месута Озіла лідер "Реалу" з легкістю розібрався з групою захисників і воротарем - 1:0.

Половина тайму пролетіла для "Галатасарая" під впевненим контролем гри "Реалом". На 29-й хвилині Ессьєн розмашисто подав з правого флангу, Роналду головою по м'ячу промахнувся, але поряд з ним був Бензема. Французу вистачило часу розібратися і пробити Муслеру впритул - 2:0.

Із заслуг "Галатасарая" в першому таймі можна відзначити кілька небезпечних моментів з плутаниною в штрафній Лопеса, де іспанський клуб серйозно ризикував заробити пенальті, але обійшлося. Наприкінці тайму до чужих воріт дістався, нарешті, Ебуе і вперше серйозно потурбував воротаря, але той був напоготові. У перерві у складах команд відбулися знакові заміни: Бензема, що набігався, замінив Ігуаїн, а Снейдер поступився місцем опорнику Гекхану Зану.

Друга половина зустрічі пройшла сумбурніше і без активного використання півзахисту. М'яч метався від штрафної до штрафної, зрідка зупиняючись в центрі, де хтонебудь на кому-небудь фолив. Гра нехай і не була в стилі "Реала", але виявилася досить йому на руку. На 73-й хвилині подача Хабі Алонсо з одного із зароблених штрафних знайшла голову Гонсало Ігуаїна, і рахунок став 3:0.

"Галатасарай" не думав розпадатися, але виявився не готовий протистояти зоряної машині "королівського клубу". Матч-відповідь через опередження в самому кінці матча пропустить основний захисник "вершкових" Серхіо Рамос, але, схоже, просто відпочине, так само як і вся команда в Стамбулі. Мало що може змусити такий "Реал" переживати за вихід у півфінал Ліги чемпіонів. Жозе Моурінью варто турбуватися лише тим, щоб команда не підійшла до наступної стадії на несподіваному спаді, якими цей сезон для "Реала" багатий.

Малага - Боруссія Д 0:0
Малага
: Кабальєро, Гамес, Антуньеш, Велігтон, Демікеліс, Итурра, Іско (Дуда, 86), Хоакін, Тулалан, Баптішта (Санта Крус, 76), Савіола (Портільо, 67)
Боруссія Д: Вайденфеллер, Сантана, Шмельцер, Суботіч, Гетце (Кірх, 90+2), Гросскройц, Піщек, Кель (С.Бендер, 79), Гюндоган, Ройс (Шибер, 69), Левандовскі

Коли матчі Ліги чемпіонів йдуть підряд, дуже легко порівнювати команди один з одним. "Боруссія" начебто в класі "Баварії" не сильно поступається, вона взагалі всього рік тому стала чемпіоном Німеччини, а все ж на наступний день після матчу "Баварія" - "Ювентус" гра "Малага"-"Боруссія" виглядала середньо. Справа, звичайно, не тільки в "Боруссії", "Малага" теж "Ювентусу" не рівня.

Перший тайм вийшов живеньким, але якимось простеньким. Обидві команди діяли у високому темпі, часто атакували і майже не затримувалися в центрі поля, але значна частина цих атак була дуже передбачуваною, і захисники легко справлялися з суперниками. Але якщо "Малага" виглядала зовсім вже беззубо, то "Боруссія", бувша фаворитом цього матчу, все-таки порадувала небезпечними моментами.

Більше всіх підстав для хвилювання після першого тайму було у Маріо Гетце, який двічі за п'ять хвилин вийшов один на один з Віллі Кабальєро і обидва рази нехитро пробив прямо в голкіпера. Міг забити і Роберт Левандовскі, якого впустили захисники "Малаги".

Втім, один момент вдалося створити і "Малазі": перед самою перервою в рідкісній атаці господарі заробили кутовий і після подачі з кута поля головою впритул пробив Велігтон - Роман Вайденфеллер виручив свою команду.

Другий тайм виявився за сюжетом повторенням першого, хіба що темп трохи впав: "Боруссія" мала помітну перевагу у володінні м'ячем, атакувала частіше і гостріше, а "Малага" намагалася, як могла, контратакувати.

Вже на другій хвилині після перерви повинен був забивати Левандовскі - партнер ідеально виклав йому м'яч під удар, і поляку залишалося лише не промахнутися по порожніх воротах. Але м'яч звалився у Левандовскі з ноги, і він не влучив. А через 20 хвилин вже настала черга Гетце промахуватися - з лінії воротарської він намагався вразити дальній кут, але пустив м'яч трохи-трохи повз воріт. А віддай він пас трохи назад на Левандовскі - і момент вийшов би куди більш гострим.

"Малага" за весь тайм створила лише один момент - у середині тайму Іско з меж штрафної після скидки Велигтона пробив в дальній кут, і Вайденфеллер знов виступив в ролі героя.

Хвилин за 20 до кінця команди втомилися, і темп гри, а з ним і його змістовність, різко впали. І "Малага", і "Боруссія" збилися на штовханину в центрі поля і в якийсь момент немов погодилися з тим, що нульова нічия влаштує обох суперників. І глядачі на трибунах пожвавилися лише в самому кінці гри, коли після штрафного Антуньеш пробив трохи вище цілі.

Матч так і закінчився з рахунком 0:0, і цей результат, мабуть, трохи більш вигідний "Боруссії", хоча будь-який пропущений гол поставить її в непросте становище.