ua en ru

Лев Парцхаладзе: В Doing Business по будівельному сектору ми відкотилися на 140-е місце, і це потрібно терміново виправляти

Лев Парцхаладзе: В Doing Business по будівельному сектору ми відкотилися на 140-е місце, і це потрібно терміново виправляти На посаді заступника міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе має намір зайнятися поліпшенням інвестклімату в будівельній галузі

Уряд призначив заступником міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ колишнього першого заступника голови Київської ОДА Лева Парцхаладзе. У міністерстві він буде курирувати будівельний блок. Поки прем'єр-міністр Володимир Гройсман ще не підписав відповідне розпорядження, але, за словами Парцхаладзе, це відбудеться найближчим часом.. Які завдання має намір вирішувати на новій посаді Лев Парцхаладзе розповів РБК-Україна.

РБК-Україна: Чим ви плануєте займатися, вступивши в нову посаду? Які сфери ви як заступник міністра будете займатися?

Лев Парцхаладзе: Це буде будівельний блок. Своїми завданнями я бачу поліпшення інвестиційного клімату, боротьбу з корупцією і дерегуляцію в будівельній галузі. У цих трьох напрямках я планую розвивати свою діяльність.

РБК-Україна: Це завдання, які перед вами поставив уряд?

Лев Парцхаладзе: На даному етапі прийнято рішення Кабміну. Далі прем'єр-міністр повинен підписати відповідне розпорядження, після якого мене представлять колективу міністерства. Як тільки це відбудеться, будуть поставлені конкретні завдання.

РБК-Україна: А коли це станеться?

Лев Парцхаладзе: Мені складно коментувати, думаю, найближчим часом.

РБК-Україна: Хто рекомендував вас на цю посаду і чому ви погодилися зайняти цей пост?

Лев Парцхаладзе: Подавав мою кандидатуру профільний віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. Я пропрацював у будівельній галузі не один рік, тож добре розумію її специфіку і проблеми, які потрібно вирішувати. Вже 11 років очолюю Конфедерацію будівельників України (КСУ), основною метою якої є поліпшення інвестиційного клімату. Ми розробили кілька важливих законопроектів, домоглися їх прийняття. Серед досягнень - закон «Про регулювання містобудівної діяльності», яким ми істотно спростили отримання дозвільних документів. КСУ 9 місяців працювала над цим законом. Після цього Україна в рейтингу Doing Business зі 186 місця (2012 рік) піднялася на 41-е (2014 рік).

РБК-Україна: А ви вже спілкувалися з Геннадієм Зубко з приводу вашої подальшої роботи? Він ставить перед вами якісь завдання?

Лев Парцхаладзе: В загальному ми, звичайно ж, обговорювали нашу роботу. Але думаю, буде доречно говорити про це докладніше після представлення колективу і визначення чітких завдань за напрямом.

РБК-Україна: У листопаді ви звільнилися з посади першого заступника голови Київської ОДА. Тоді ви заявили, що ваш відхід пов'язаний з вашими планами зайняти більш відповідальну посаду». Тобто ви вже тоді знали, що підете працювати в міністерство?

Лев Парцхаладзе: Безумовно, такі рішення попередньо обдумуються і зважуються. Перш за все, керівництвом міністерства. З мого боку, це також зважений і навмисний крок. Той досвід і знання, які я придбав при реалізації проектів у Київській області, я хотів би розвивати на новій посаді в масштабах країни.

РБК-Україна: Тоді в листопаді в ЗМІ з'явилася інформація, що ви пішли з Київської ОДА з-за конфлікту з її новим головою Олександром Горганом. Це так?

Лев Парцхаладзе: Ні, конфлікту з новим керівником у нас не було.

РБК-Україна: Як ви самі зазначили, ви дійсно багато років очолюєте КСУ. Можна сказати, що будівельний бізнес отримає в Мінрегіоні серйозного лобіста у вашій особі?

Лев Парцхаладзе: Конфедерація будівельників – громадська організація, яка об'єднує всіх гравців ринку і зацікавлена в цивілізованих і прозорих способи ведення бізнесу. Це -основа діяльності організації, в статуті чітко прописана мета – поліпшення інвестиційного клімату. На це я направлю свої зусилля. Це мій пріоритет. Також як боротьба з корупцією і робота над дерегуляционными механізмами. Ні про який захист окремо взятого бізнесу мови бути не може.

РБК-України: У сфері дерегуляції у вас є досвід роботи, по боротьбі з корупцією доведете справами, а ось що стосується інвестклімату: як ви збираєтеся його покращувати? Про залучення яких інвесторів йде мова?

Лев Парцхаладзе: Коли ми говоримо про інвестиційний клімат, мова йде, насамперед, про створення сприятливих умов для інвесторів на ринку. Так, один з вагомих параметрів в рейтингу Doing Business, який дуже впливає на загальний результат країни, - одержання дозволів на будівництво. Зараз по будівельному сектору ми відкотилися на відстаюче 140-е місце, і це потрібно терміново виправляти. Інвестиційний клімат – це, в тому числі, модернізація застарілих будівельних норм, спрощення процедури підключення до магістральних мереж, зміна законодавства в сфері захисту прав приватних інвесторів. Це і боротьба з довгобудами, створення і супровід інвестиційних проектів, представлення на міжнародних виставках. Всім цим сьогодні потрібно якісно займатися.