Росія і Євросоюз (ЄС) в грудні 2011 р. на саміті в Брюсселі схвалять перелік умов для переходу до безвізового режиму, повідомив в понеділок журналістам глава МЗС РФ Сергій Лавров.
Росія і Євросоюз (ЄС) в грудні 2011 р. на саміті в Брюсселі схвалять перелік умов для переходу до безвізового режиму, повідомив в понеділок журналістам глава МЗС РФ Сергій Лавров.
"Ми завершили узгодження переліку взаємних кроків, які необхідно зробити і нам, і європейським партнерам для того, щоб створити всі необхідні умови для переходу до безвізового режиму. Цей перелік, я сподіваюся, буде схвалений в наступному місяці на саміті між Росією і ЄС, який відбудеться в Брюсселі", - сказав він на прес-конференції в Москві.
Перехід до безвізового режиму з Євросоюзом є принциповою метою для РФ: про необхідність підписання відповідної угоди неодноразово говорили Президент і прем'єр РФ. Влітку 2011 р. Лавров зазначив, що в переговорах щодо скасування віз в ЄС, намітився серйозний прогрес.
Раніше ЄС представив документ "Спільні кроки", який передбачає низку заходів, необхідних для введення безвізового режиму. Зокрема, це питання захищеності документів, протидія нелегальній міграції, забезпечення громадського порядку і розвиток зовнішніх зв'язків.
У червні 2011 р. стало відомо, що Росія і Євросоюз досягли домовленості про те, що в найближчі кілька років громадяни РФ та країн ЄС зможуть отримувати візи терміном на п'ять років. Зокрема, видавати довгострокові візи росіянам погодилася Франція.
Восени депутати Держдуми РФ внесли в Європарламент пропозицію скасувати візи для росіян, які прилітають до держави Шенгенської зони регулярними рейсами. Однак у законодавчому органі ЄС російську пропозицію сприйняли скептично. Самі автори ініціативи вважають, що представники Євросоюзу турбуються, "чи не провезуть іноземці зброю і наркотики".
Нагадаємо, Україна також домагається лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Сторони почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі.
Кабінет міністрів України 16 лютого 2011 р. затвердив проект національного плану з виконання плану дій (ПД) за ліберізациі візового режиму з ЄС. Документ припускає, що наприкінці року Україна реалізує ПД і зможе просити ЄС про скасування шенгенських віз для українців.
Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС дозволила Єврокомісії почати переговори з Україною, Росією і Молдавією про зміни до угоди про спрощення візового режиму. Відповідне рішення прийнято на засіданні Ради 11 квітня в Люксембурзі.
28 травня 2010 р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною і ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що в питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна і соціальна складові.