Про незаконність поточної діяльності уповноважених Кабінету міністрів України заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.
Про незаконність поточної діяльності уповноважених Кабінету міністрів України заявив міністр юстиції Олександр Лавринович. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
"Ці люди не займають посад в системі влади, тому що їхніх посад в країні не існує", - підкреслив глава Мінюсту.
Як відомо, інститут урядових уповноважених був введений на початку року, після проведення адміністративної реформи. З тих пір були призначені четверо уповноважених: з питань дерегуляції господарської діяльності - Михайло Бродський; з питань співпраці з Росією, країнами СНД і Євразійського економічного співтовариства - Валерій Мунтіян; з питань співпраці з міжнародними фінансовими організаціями - Анатолій Максюта; у справах Європейського суду з прав людини - Валерія Лутковська.
За наявною інформацією, також готується створення посади урядового уповноваженого з питань євроінтеграції, на цю посаду може бути призначений нинішній заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.
Раніше Мінюст звертав увагу уряду на той факт, що діяльність уповноважених не регулюється якими-небудь законодавчими актами. 15 червня Кабмін прийняв бракуючу ухвалу "Про деякі питання урядових уповноважених", проте в Міністерстві відмовилися його реєструвати, заявивши про невідповідність документа чинному законодавству.
Лавринович стверджує, що вищеперераховані чиновники не мають права здійснювати діяльність в своїх нинішніх посадах. "У них немає абсолютно ніяких повноважень, фінансування їхньої діяльності не допускається", - вважає міністр.
Єдиним уповноваженим, відносно якого у Мінюсту немає заперечень, є Лутковська, призначена на посаду за представленням Лавриновича. Положення про її діяльність Міністерство погодило ще в березні.
Відзначимо, 21 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що адміністративна реформа в Україні реалізовується успішно. Янукович висловив впевненість, що в Україні вже вдалося подолати опір бюрократів, який вони зробили проведенням адмінреформи. Президент зазначив, що кінцевою метою її має стати значне підвищення ефективності державного управління та зниження рівня корупції в органах державної влади на всіх рівнях. Глава держави нагадав, що в рамках реалізації адміністративної реформи вже прийняті відповідні закони, які можуть ще вдосконалюватися. У повідомленні прес-служби йшлося, що вже впорядковані функції ряду міністерств і відомств, прибрано їх дублювання, відбулося скорочення штатів.
Нагадаємо, в грудні 2010 р. в результаті адмінреформи Янукович залишив без посад у новому уряді дев'ять міністрів. Також Президент перепризначив 10 членів Кабінету міністрів України. Зазначимо, у новому Кабінеті міністрів колишні посади зберегли шість міністрів. Зокрема, реорганізації не піддалися 6 міністерств.
Відзначимо, 7 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в ході адміністративної реформи в Україні відбудеться скорочення комітетів, відомств, штату чиновників і т.д. "Мета адміністративної реформи - у підвищенні ефективності управління державою", - зазначив Азаров.