Верховна Рада попередньо схвалила проект закону (№ 7265) "Про внесення змін до Конституції України про проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних , міських голів ", що передбачає уніфікацію термінів повноважень вищевказаних органів влади - 5 років.
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 19 листопада, попередньо схвалила проект закону (№ 7265) "Про внесення змін до Конституції України про проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних , міських голів ", що передбачає уніфікацію термінів повноважень вищевказаних органів влади - 5 років.
За відповідне рішення проголосували 305 з 398 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі (ПР - 179, БЮТ-Батьківщина - 10, НУ-НС - 41, Компартія - 26, Блок Литвина - 20 і 29 - позафракційних).
Відповідно до встановленої процедури, для внесення змін до Конституції за наявності позитивного висновку КСУ за них на одній сесії повинні проголосувати не менше 226 народних депутатів, і на наступній сесії - не менше 300. Таким чином, дані зміни можуть вступити в силу не раніше лютого 2011 р.
Згідно з прийнятим актом, парламентські вибори повинні будуть проводитися в останню неділю жовтня 2012 р, вибори Президента України - в останню неділю березня 2015 р. Термін повноважень сільського, селищного, міського, районного, обласного ради, депутати яких обрані на чергових виборах, складає 5 років , а припинення повноважень цих рад призводить до припинення повноважень депутатів цієї ради.
Сьогодні, 19 листопада, Конституційний суд України (КСУ) прийшов до висновку, що продовження терміну повноважень ВР і місцевих рад не порушує прав і свобод громадян.
Суд дав позитивний висновок щодо законопроекту (№ 7265) про внесення змін до Конституції, що передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 р., а Президента України - остання неділя березня 2015 Це рішення обумовлене тим, що 30 вересня 2010 р. набув чинності Конституція в редакції 1996 р.
Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що буде готовий виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України. "Яким буде рішення суду - сказати важко, тому що є різні тлумачення Конституції", - заявив глава держави.
Нагадаємо, 19 жовтня 2010 р. ВР прийняла рішення внести до порядку денного сесії парламенту та направити на розгляд до Конституційного суду України вищезазначений проект закону (№ 7265), зареєстрований в цей же в парламенті за ініціативою голови ВРУкраіни Адама Мартинюка, нардепів від фракції ПР Олександра Єфремова і Блоку Литвина Ігоря Шарова.
5 листопада КСУ оголосив про відкриття виробництва щодо проведення чергових виборів. 9 листопада КСУ почав розгляд справи у формі письмового слухання. Виробництво відкрите за конституційним зверненням Верховної Ради України про дачу висновку щодо конституційності законопроекту про проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів ВР Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.
Як заявив голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкин, парламентські вибори в Україні в березні 2011 р. спричинять технічні проблеми. Коментуючи теоретичну можливість, що Конституційний суд України ухвалить рішення на користь проведення виборів у Верховну Раду 27 березня 2011 р., як це передбачено поточною редакцією Конституції, С.Льовочкин заявив: "Будуть технічні складнощі з виборчим законодавством, початком процедури виборів і початком їх фінансування". При цьому голова АП наголосив, що на даний момент "все залежить від рішення КСУ".