ua en ru

КСУ припинив провадження щодо конституційності закону про судоустрій

Автор: RBC.UA
Конституційний суд України припинив провадження щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про судовий устрій і статус суддів" від 7 липня 2010 р.

Конституційний суд України припинив провадження щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про судовий устрій і статус суддів" від 7 липня 2010 р.

Як повідомляє прес-служба суду, таке рішення КСУ прийняв 2 вересня у зв'язку з непідвідомчістю питань, піднятих у поданні.

Нагадаємо, 30 серпня ц.р. до КСУ надійшло подання 54 народних депутатів України про відповідність Конституції України окремих положень закону України "Про судовий устрій і статус суддів".

Закон набув чинності 3 серпня, коли він був опублікований в журналі Верховної Ради (ВР) України "Голос України".

27 липня ц.р. закон "Про судовий устрій і статус суддів" був підписаний Президентом України Віктором Януковичем.

Закон визначає правові принципи організації судової влади і здійснення правосуддя в Україні. Зокрема, він передбачає створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який діятиме як суд касаційної інстанції. Таким чином, ліквідовується інститут подвійної касації і забезпечується єдиний підхід до розгляду справ в касаційному порядку. Закон передбачає також оптимізацію процедури залучення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Законом також встановлюється порядок, відповідно до якого кожен суд загальної юрисдикції є окремим розпорядником бюджетних коштів, що має зробити неможливим втручання в його діяльність при виділенні бюджетних коштів і їх використанні.

Раніше голова Верховного суду України (ВСУ) Василь Онопенко звернувся до В.Януковича з проханням ветувати закон про судовий устрій і статус суддів, оскільки запропонована законом система судового устрою може привести до звуження обсягу конституційних гарантій прав громадян на судовий захист, зниження рівня такого захисту, руйнування єдиної судової системи України, посилення залежності судів і суддів. В.Онопенко також заявив, що зміни до закону про судовий устрій обмежать конституційні повноваження ВСУ.

Як повідомлялося, 7 липня ц.р. ВР прийняла закон про судовий устрій і статус суддів. За відповідне рішення проголосували 260 депутатів із 264 присутніх у залі.

Відзначимо, що Венеціанська комісія закликала український парламент не приймати цей закон.