ua en ru

Крамаренко: За I півріччя програма будівництва у м. Києві виконана на 26%

Автор: RBC.UA
Програма будівництва у м. Києві на 2011 р. за результатами першого півріччя виконана на 26%. Про це під час засідання колегії в Київській міській державній адміністрації повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, передає кореспондент РБК-Україна.

Програма будівництва у м. Києві на 2011 р. за результатами першого півріччя виконана на 26%. Про це під час засідання колегії в Київській міській державній адміністрації повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, передає кореспондент РБК-Україна.

"За програмою на 2011 р. у нас передбачено 312 об'єктів будівництва. За результатами першого півріччя 83 об'єкта не мають затверджених проектів. На 44 об'єкти, що повинні проектуватись, не укладено договорів на проектні роботи. І така ситуація у нас на момент, коли вже повинні активно вести будівельні роботи", - сказав Крамаренко.

За його словами, у Головного управління комунального господарства з 49 об'єктів, по яких передбачено будівельні роботи, проектно-кошторисна документація є лише на 37 об'єктів, у Головного управління капітального будівництва зі 78 об'єктів документація є на 54, у Головного управління зі справ сім'ї молоді і спорту з 11 об'єктів - на 2. "Саме тому, у нас лише 26% виконаної програми, бо без документів будівництво не можна проводити", - додав Крамаренко.

Також, за його словами, у Києві на фінансування об'єктів будівництва в 2012 р. необхідно 11,5 млрд грн.

"Незважаючи на те, що всі розуміють обмеженість ресурсів міського бюджету практично всі управління надали великі замовлення на фінансування великої кількості нових об'єктів та закладів. Загальна сума на фінансування об'єктів з міського бюджету та замовлення на 2012 р. складає майже 12 млрд грн, бо включено понад 350 об'єктів. Я прошу переглянути ці пропозиції і внести корективи, які відображають реальні можливості бюджету", - сказав Крамаренко.

Крім того, у першому півріччі 2011 р. столиця освоїла 4,9 млрд грн інвестицій в основний капітал, що на 26% більше, ніж за аналогічний період минулого року, - шоста частина загальнодержавних інвестицій. Інвестиції в основний капітал в розрахунку на одну особу склали 2 тис. 027,3 грн. Обсяг прямих іноземних інвестиції зріс на 0,9% порівняно з початком року і склав 22,2 млрд дол.

Водночас, бюджетом Києва за І півріччя 2011 р. освоєно 843 млн грн, що складає 24% від річної програми.

"У І півріччі за рахунок коштів міського та державного бюджету освоєно 843 млн грн. Це майже втричі більше, ніж минулого року, але цього не достатньо, щоб забезпечити виконання до кінця року всіх поставлених завдань. Загальна сума освоєння по міському бюджету складає 24% від річної програми, по державному бюджету - 12%", - заявив Крамаренко.

За його словами, за І півріччя 2011 р. деякі головні управління не освоїли капітальні вкладення, наприклад, головному управлінню енергетики і енергоефективності було передбачено 115 млн грн, головному управлінню житлового господарства - 11 млн грн (міський бюджет) і 170 млн (держбюджет) і головному управлінні у справах сімї, молоді та спорту - 21 млн грн. Також не всі райони міста Києва виконали програму і найменші показники на сьогоднішній день у Печерського, Голосіївського і Подільського районах. В них освоєнні капітальних вкладень за І півріччя становить в середньому 3%.

Раніше в інтерв'ю РБК-Україна Руслан Крамаренко заявив, що вважає за необхідне відновлювати історичні будівлі за рахунок інвестиційних коштів, оскільки це комерційна історія. "Бюджетом передбачено 12,4 млн грн на утримання бібліотек, 45 млн грн - утримання музеїв, 104 млн грн - театрів і 1,3 млн грн - кінофікацію. У місті готується до відкриття "Музей шістдесятництва", продовжується робота зі створення музею "Іван Франко і Київ", музею-квартири Віктора Косенка. Крім того, вже відкрито філію Київського музею російського мистецтва в "Шоколадному будиночку". Розглядається питання про можливість створення в місті музею Івана Марчука, музею Володимира Мельниченка та відділу Музею історії міста Києва, музею "Україні незалежна".
Крім того, до Дня Києва в Дарницькому районі ми відкрили нову публічну бібліотеку. Що стосується кінотеатрів, то в Києві 19 комунальних та 25 приватних кінотеатрів.
Плани на майбутнє - в 2012 р. ми хочемо завершити реконструкцію будівель на Андріївському узвозі 20-а і -б, та Київського драматичного театру на Подолі", - заявив чиновник.

Відсосно проблеми паркінгів Руслан Крамаренко заявив, що зараз йдуть роботи з відведення земельних ділянок для будівництва паркінгів на в'їздах в місто і біля кінцевих станцій метрополітену.

"Це дасть можливість водіям залишити транспорт і значно заощадити час на проїзд до центру міста. Об'єкти: м. "Червоний хутір" - харківський напрям, (паркінг до 250 машиномісць), м. "Сирецька" - овруцький напрямок, (паркінг до 250 машиномісць), м. "Видубичі" - дніпропетровський напрям, (паркінг до 1000 машиномісць), Велика окружна дорога - перетин з пр.Л.Курбаса (кінцева трамваю № 3) - одеський і дніпропетровський напрям (про 250 машиномісць). м. "Святошин" - житомирський напрямок, (паркінг до 650 машиномісць), м. "Лісова" - відкрита перехоплюють паркування на Броварському проспекті (до 350 машиномісць), м. "Академмістечко" - відкритий перехоплювальний паркінг на овруцькому напрямку (до 500 машиномісць) .
Для розвантаження центральних вулиць міста планується будівництво підземних паркінгів під вулицями Городецького та Прорізної і під Поштовою площею.
Нами проведені переговори з представниками провідних європейських фірм-виробників сучасного паркувального устаткування і будівельних компаній, які можуть у найкоротші терміни побудувати такі паркінги.
Назвати компанії можна буде тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу. Інвестор сам визначить вартість і терміни будівництва, витрата бюджетних коштів на це будівництво на сьогоднішній день не передбачається", - зазначив держслужбовець.