ua en ru

Руслан Крамаренко: “Планується будівництво підземних паркінгів під Городецького, Прорізною та Поштовою площею”

Автор: RBC.UA
Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко розповів в інтерв'ю РБК-Україна про плани погашення зовнішніх боргів столиці, а також про намір київської влади збудувати в центрі і на околиці міста багатоповерхові паркінги, закупити сучасний електротранспорт і подбати про відродження культурних об'єктів міста.Крім того, Крамаренко розповів про причини звільнення колишнього начальника Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення КМДА Ігоря Шовкуна і про плани створення 40 соціальних магазинів.

РБК-Україна: Яким на сьогодні є борг Києва? Чи справді до кінця року борг столиці зросте до 800 млн дол., при тому, що сьогодні він становить 700 млн дол.? Як ви плануєте ліквідувати цю заборгованість?
Руслан Крамаренко: Ніхто не збирається в один день ліквідувати цей борг. Це не є особливою проблемою для Києва.
Я б сказав так: по-перше, це не весь борг Києва. По-друге борг за зовнішніми облігаціями становив 700 млн дол. Це облігації, які були випущені в 2004 р., і ми їх погасили 14 липня - на 200 млн дол.
Також існують облігації 2005 р. на суму 250 млн дол. і 2007 р. року - на 250 млн дол. Тобто, ми випустили зараз облігації ще на 300 млн дол., з них 200 млн дол. пішли на погашення боргу 2004 р. і 100 млн дол. будуть спрямовані на реалізацію програми соціально-економічного розвитку, на енергозбереження в комунальному секторі, що надалі дозволить нам заощадити.
Тобто, графік погашення досить простий. Коли випускається облігація, встановлюється її ставка, за якою на біржі за котируваннями визначається вартість міста або міських паперів. Потім при проведенні роад-шоу ми говоримо про те, що випускаємо облігації, і на який термін їх випускаємо. Зараз ми випустили п'ятирічну облігацію. Також у нас є в обігу 4-річна і 10-річна облігації.
РБК-Україна: Наскільки просунулася робота з унормування розміщень МАФів у Києві? Чи продовжуються зараз побори з власників МАФів по лінії товариства захисту прав споживачів та кількох інших громадських організацій, які працювали в парі з перевіряючими органами?
Руслан Крамаренко: Я сам неодноразово зустрічався як з мережевими власниками МАФів, так і з роздрібними. Ми переконливо намагаємося довести, що не потрібно нікому нічого доплачувати. Нас цікавить виключно плата в бюджет пайової участі.
На сьогоднішній день ми отримуємо близько 100 заявок на день по оформленню пайової участі, на підставі якої потім видається єдиний тимчасовий ордер на 6 місяців для роботи. За цей час, згідно з розпорядженням від 18 березня 2011 р., будуть розроблені паспорти вулиць і районна схема розміщень. Спочатку ми проводимо інвентаризацію всього поля, почнеться надходження законної плати в бюджет, а потім ці кошти будуть спрямовані на благоустрій, озеленення та прибирання Києва протягом півроку. З часом КМДА визначить, які МАФи з нині існуючих залишаться, і потім - в яких місцях вони будуть працювати.
РБК-Україна: Свого часу столичним міським головою Леонідом Черновецьким була оголошена програма «Соціальний магазин», яка закінчилася відкриттям одного магазинчика з абсолютно неконкурентними цінами. Чи буде реабілітована ця програма? І за що звільнено Ігор Шовкун?
Руслан Крамаренко: Я не можу коментувати, що було за Леоніда Черновецького. Зараз ми визначилися, що це будуть магазини від товаровиробника. Два таких магазини були створені за спільної моєї і глави Дарницького району ініціативою, а на відкриття цього магазину прийшов і Олександр Попов.
Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що в цих магазинах ціна на молоко вище, ніж у тій чи іншій торговій мережі. Можу сказати, що я сам принципово туди їздив і переконався, що ціна на це молоко дійсно вище, ніж на молоко іншої марки. Але те, що пропонує виробник, скисає через 3 дні, а те, що наводилося в приклад, скисає через півроку. У ЗМІ некоректно порівнювалося молоко різних виробників і різної якості. Якщо порівнювати ціну на молоко цього виробника в торгових мережах, то ціна молока у відкритих нами магазинах вийшла на 17% нижче. І те ж саме у нас вийшло з м'ясною продукцією, адже свинина свинині різниця. І ковбаса ковбасі різниця.
А в Ігоря Шовкуна (звільненого 4 липня з посади начальника Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення) була ідеологія: ми створюємо магазини, залучаємо інвесторів, а вони забезпечують повним асортиментом. Таких магазинів Шовкун відкрив три. Але за результатами перевірки та огляду цих магазинів виявилося, що соціальної спрямованості там немає. Того, що хотіли бачити покупці - м'ясо, молоко, хліб, крупи та овочі - теж немає, а були алкогольні та слабоалкогольні напої, до речі, теж недешеві.
Зараз цим питанням доручено займатися мені. До 1 серпня я повинен презентувати концепцію, а до 1 вересня ми повинні відкрити близько 40 магазинів. Ми їх створимо, подивимося, як вони будуть працювати, і далі будемо вирішувати питання створення ще ряду магазинів за таким же принципом дії. Якщо у населення вони будуть затребувані, якщо люди зрозуміють, що це не чергові «наливайки», а в них є необхідність, то ми продовжимо цю роботу. Більше того, самі товаровиробники хочуть подивитися, як це буде працювати.
РБК-України: Очевидно, Ви не будете орієнтуватися на низьку ціну і велику кількість споживачів, акцент буде робитися на якість товару?
Руслан Крамаренко: Ми будемо орієнтуватися як на якість, так і на ціну. Зараз ми розробляємо принцип надання пільг товаровиробникам при установці магазинів і найближчим часом планується підписання соціальної угоди, відповідно до якого, якщо ціна на товар буде нижчою за ціну на цей же товар в торговельних мережах, магазини від виробника зможуть працювати. Звичайно, товар відповідає всім санітарним нормам, ДСТУ і всьому іншому. Як тільки буде порушення і спроба підвищення вартості товару, ми, однозначно, будемо з такими магазинами розлучатися.
РБК-Україна: Скільки коштів буде виділятися з бюджету міста на створення цих магазинів?
Руслан Крамаренко: З міського бюджету кошти на ці потреби виділятися не будуть. У відкритті прямої реалізації та отриманні споживачів зацікавлений сам ринок і самі товаровиробники.
РБК-Україна: На початку року Олександр Попов говорив, що за рік у Києві буде створено 100 амбулаторій. Скільки медамбулаторій вже побудовано?
Руслан Крамаренко: На сьогоднішній день вже побудовано 16 медамбулаторій, а на останньому засіданні бюджетної комісії Київради були узгоджені кошториси ще на 60 медамбулаторій. Тобто, відповідна проектна документація вже готова і місця для створення цих об'єктів уже визначені. Зараз ведуться роботи.
РБК-Укрина: Скільки коштів київського бюджету буде направлено на ці цілі?
Руслан Крамаренко: З розрахунку 1 млн грн на одну амбулаторію - з урахуванням обладнання, з урахуванням ремонтних робіт і всього іншого. Ну, в деяких випадках доводиться, звичайно, і купувати приміщення. Це будуть бюджетні кошти міста, і зарплата співробітників також буде виплачуватися з міського бюджету.
РБК-Укрина: На сесії 14 липня депутати Київради внесли зміни до бюджету Києва на 2011 р. Які зміни там передбачені?
Руслан Крамаренко: Ми привели у відповідність доплати медикам, які були виплачені в червні, збільшивши на 80 млн грн виплати у цій сфері. Це одноразова премія до Дня медика. Також з огляду на те, що була постанова Кабінету міністрів про підняття зарплати і обов'язкової надбавки педагогам, це близько 83 млн грн, і близько 33 млн - на компенсацію різниці по земельному податку комунальним підприємствам.
Є такі підприємства як «Плесо», «Київзеленбуд». Ми в цьому році зробили скасування пільг і зрозуміли, що необхідно це компенсувати. На це буде спрямовано 33 млн грн.
РБК-Україна: Президент доручив місцевим владам приступити до відродження кінотеатрів, театрів, бібліотек. Яка робота буде проводитися і скільки коштів на її проведення буде виділено. Наприклад, чи будуть відновлюватися об'єкти, які не використовуються за призначенням і просто руйнуються, але раніше мали відношення до культурній сфері? Вони будуть відновлюватися?
Руслан Крамаренко: Я вважаю, що правильно їх відновлювати за рахунок інвестиційних коштів, оскільки це комерційна історія. І правильно було б їх модернізувати.
Бюджетом передбачено 12,4 млн грн на утримання бібліотек, 45 млн грн - утримання музеїв, 104 млн грн - театрів і 1,3 млн грн - кінофікацію.
У місті готується до відкриття «Музей шістдесятництва», продовжується робота зі створення музею «Іван Франко і Київ», музею-квартири Віктора Косенка. Крім того, вже відкрито філію Київського музею російського мистецтва в «Шоколадному будиночку».
Розглядається питання про можливість створення в місті музею Івана Марчука, музею Володимира Мельниченка та відділу Музею історії міста Києва, музею «Україні незалежна».
Крім того, до Дня Києва в Дарницькому районі ми відкрили нову публічну бібліотеку. Що стосується кінотеатрів, то в Києві 19 комунальних та 25 приватних кінотеатрів.
Плани на майбутнє - в 2012 р. ми хочемо завершити реконструкцію будівель на Андріївському узвозі 20-а і -б, та Київського драматичного театру на Подолі.
РБК-Україна: Чи планується найближчим часом закупівля електротранспорту для потреб столиці? В якому обсязі, за які кошти?
Руслан Крамаренко: В рамках співробітництва з ЄБРР найближчим часом планується придбати 202 тролейбуса - 97 тролейбусів (12 м) ми очікуємо отримати в жовтні 2011р. - червні 2012 р., ще 105 тролейбусів (18 м) - листопад 2011р. - жовтень 2012 р.
Що стосується трамвайного парку, в кінці 2010 р. КП «Київпастранс» купило 10 трамвайних вагонів, які з цього року введено в експлуатацію на лінії швидкісного трамвая. Крім того, в 2011 р. на баланс КП за рахунок міського бюджету надійшло 2 трисекційних трамвая і ще один планується отримати до Дня незалежності. За рахунок державного бюджету планується купити 11 трамвайних вагонів.
Для КП «Київський метрополітен» в 2010 і 2011 рр. з міського бюджету профінансовано 77,04 млн грн на оновлення рухомого складу і отримано 88 вагонів, з яких 84 вже введені в експлуатацію. Виробники - «Крюківський вагоноремонтний завод», ЗАТ «Вагонмаш», ВАТ «Метровагонмаш». Станом на липень, парк Київського метрополітену становить 758 вагонів. Потреба рухомого складу з урахуванням введення потужностей в 2011 г.составляет 36 вагонів, на 2012 р. - 33 вагона.
РБК-Україна: Сьогодні і недосвідченому оку видно, що тунелі в глибоких станціях метро часто протікають і дають тріщини. Чи планується ремонтування станцій метро, де протікає вода і поглиблюються тріщини склепінь?
Руслан Крамаренко: Думаю, що до кінця року за допомогою залучення інвестиційних коштів ми зможемо провести поточні ремонти ряду станцій київського метро, для чого на сьогоднішній день готуються інвестиційні пропозиції. Також у рамках цих інвестиційних проектів ми плануємо впорядкувати торгівлю на входах до станцій метро.
РБК-Україна: Відомо, що київська влада збирається побудувати так звані «перехоплюючі» паркінгів на в'їздах до Києва. З якими компаніями ведуться переговори про їх будівництві, коли плануєте його почати, скільки коштів на ці потреби буде витрачено, скільки буде залучено у вигляді інвестицій? Яка кількість парковок буде побудовано?
Руслан Крамаренко: Зараз йдуть роботи з відведення земельних ділянок для будівництва паркінгів на в'їздах в місто і біля кінцевих станцій метрополітену. Це дасть можливість водіям залишити транспорт і значно заощадити час на проїзд до центру міста. Об'єкти: м. «Червоний хутір» - харківський напрям, (паркінг до 250 машиномісць), м. «Сирецька» - овруцький напрямок, (паркінг до 250 машиномісць), м. «Видубичі» - дніпропетровський напрям, (паркінг до 1000 машиномісць), Велика окружна дорога - перетин з пр.Л.Курбаса (кінцева трамваю № 3) - одеський і дніпропетровський напрям (про 250 машиномісць). м. «Святошин» - житомирський напрямок, (паркінг до 650 машиномісць), м «Лісова» - відкрита перехоплюють паркування на Броварському проспекті (до 350 машиномісць), м. «Академмістечко» - відкритий перехоплювальний паркінг на овруцькому напрямку (до 500 машиномісць) .
Для розвантаження центральних вулиць міста планується будівництво підземних паркінгів під вулицями Городецького та Прорізної і під Поштовою площею.
Нами проведені переговори з представниками провідних європейських фірм-виробників сучасного паркувального устаткування і будівельних компаній, які можуть у найкоротші терміни побудувати такі паркінги.
Назвати компанії можна буде тільки після визначення переможця інвестиційного конкурсу. Інвестор сам визначить вартість і терміни будівництва, витрата бюджетних коштів на це будівництво на сьогоднішній день не передбачається.
РБК-Україна: Скільки коштів за минулий період поточного року було витрачено на ремонт вже існуючих тротуарів, мостів, підземних пішохідних переходів?
Руслан Крамаренко: Цього року у нас на утримання дорожньої мережі заплановано і відповідно до бюджету ми витрачаємо 165 млн грн при необхідності 400 млн грн. Фактично ми наближаємося до 50-відсоткової планки потреб, а ще 2 роки тому на цю потреби виділялося тільки 18-15% від необхідних коштів. Тобто, ми збільшили фінансування практично вдвічі.
Зараз готуються заходи щодо контролю за роботою дорожніх служб, адже при правильному підході кошти, що виділяються на їх роботу, можна було б заощадити. Ми хочемо проконтролювати виїзди машин дорожніх служб. Може, машина просто простояла, а бензин списали.
Тому ми плануємо встановити системи GPS-навігації, які будуть контролювати обсяг проїзду, маршрут проїзду машини дорожньої служби та інші показники.
Проведення аналогічних заходів при контролі прибиральників сміття дозволили заощадити до 30% тарифів. Я думаю, при проведенні цієї перевірки, ми виявимо приблизно такі ж показники.

Спілкувалась Анна Писаренко