Палата представників конгресу США скасувала реформу охорони здоров'я, ініційовану Бараком Обамою ще в його перший президентський термін. За скасування реформи проголосували 299 конгресменів, жоден республіканець не висловився на підтримку ініціативи глави Білого дому.
Палата представників конгресу США скасувала реформу охорони здоров'я, ініційовану Бараком Обамою ще в його перший президентський термін. За скасування реформи проголосували 299 конгресменів, жоден республіканець не висловився на підтримку ініціативи глави Білого дому, передає телеканал Fox News.
Це 37-я спроба нижньої палати американського парламенту відмовитися від реформи охорони здоров'я. Тепер документ буде направлено на розгляд в Сенат, де більшість належить демократам. Прихильники Президента США називають зусилля республіканців у спробі згорнути ініціативу марною тратою часу і підозрюють їх у одержимості.
Читайте також: Верховний суд США підтримав реформу охорони здоров'я Барака Обами
Реформа охорони здоров'я була ключовим пунктом передвиборної кампанії Обами в 2008 р. Підготовку до її реалізації 44-й президент Сполучених Штатів почав навесні 2009 р., після перемоги на виборах.
Суть програми у створенні універсальної системи медичного забезпечення та надання медичної страховки всім верствам населення. Зокрема, реформа дозволить поширити медичне страхування на 32 млн американців, які позбавлені його. Крім того, за задумом адміністрації, нове законодавство дозволить зменшити дефіцит федерального бюджету США на 1,3 трлн дол протягом наступних 20 років. У 2010 р. реформа була затверджена в конгресі голосами більшості демократів, незважаючи на те, що жоден республіканець за неї не проголосував.
Проте практично з самого початку надзвичайно складні перетворення зіткнулися з опозицією Республіканської партії і незалежних активістів. Вони оскаржували різні положення реформи, ключовим же було питання про необхідність обов'язкового медичного страхування.
Вищий судовий орган США визнав реформу законною. Передбачається, що вона завершиться до 2020 р.