Конгрес США під час остаточного голосування 1 січня 2013 р. (вранці 2 січня за київським часом) схвалив план щодо запобігання "фіскального обриву".
Конгрес США під час остаточного голосування 1 січня 2013 р. (вранці 2 січня за київським часом) схвалив план щодо запобігання "фіскального обриву", повідомляє Reuters.
Очікується, що найближчим часом документ буде доставлений в Білий дім, де його негайно підпише Президент США Барак Обама.
Раніше ці поправки були затверджені Сенатом США і схвалені під час процедурного голосування. За прийняття поправок проголосували 408 осіб, проти - 10. Згідно із законопроектом, податкові зміни і як наслідок "фіскальний обрив" відкладені на два місяці. Очікується, що за цей час Республіканська і Демократична партія зможуть прийти до згоди з найбільш гострих питань - зокрема, мова йде про оподаткування багатих американців і додаткове скорочення державних витрат.
Читайте також: "Фіскальний обрив" вдарить по ринках, - Обама
Нагадаємо, угода має запобігти так званому "фіскальному обриву" - автоматичне скасування податкових пільг, введених колишнім Президентом США Джорджем Бушем-молодшим, і повернення податкових ставок на рівень 2001 р.
У разі повномасштабного "фіскального обриву" дефіцит федерального бюджету США може скоротитися в 2012-2013 фінансовому році майже на 500 млрд дол, що, звичайно ж, поліпшить стан державних фінансів. Однак настільки різке скорочення дефіциту напевно надасть шоковий вплив на економіку країни і призведе до нового спаду ділової активності.
За різними прогнозами, скасування податкових пільг може позбавити роботи 1 млн чоловік. Тобто рівень безробіття може збільшитися ще на 0,7% при нинішньому показнику у 8,3%, який не змінюється третій рік поспіль. Також повідомлялося, що жителі Нью-Йорка втратять більше 43 млрд дол. у разі "фіскального обриву".
Передбачалося, що за відсутності політичних домовленостей "фіскальний обрив" настане в США 1 січня 2013 р. в 11:00 за київським часом.