Керівництво північнокорейської армії заявило, що ратифікувало напад на США, який потенційно може включати в себе нанесення ядерного удару, передає Reuters з посиланням на державне інформаційне агентство КНДР KCNA.
Керівництво північнокорейської армії заявило, що ратифікувало напад на США, який потенційно може включати в себе нанесення ядерного удару, передає Reuters з посиланням на державне інформаційне агентство КНДР KCNA.
Читайте також: Генсек ООН засудив "агресивну риторику" КНДР і закликав до переговорів
Згідно із заявою Генерального штабу Народної Армії КНДР, північнокорейська сторона "інформує Білий дім про те, що ворожа політика США відносно КНДР і їх безрозсудні загрози застосування ядерної зброї отримають відсіч у вигляді безжалісної операції Збройних сил країни і її народу за допомогою передового зброї".
Напередодні Пентагон оголосив про те, що відправляє на о. Гуам комплекс ПРО, який буде здатний перехоплювати ракети середньої дальності.
Фотогалерея: "Військові навчання в Північній Кореї"
Зазначимо, що оборонна система THAAD являє собою мобільний протиракетний комплекс наземного базування для висотного перехоплення ракет середньої і малої дальності. До складу комплексу входить батарея пускових установок, апаратура радіолокаційного спостереження та інтегрована система управління вогнем.
Читайте також: ООН прийняла стандарти міжнародної торгівлі зброєю
"Сполучені Штати, як і раніше, закликають керівництво Північної Кореї припинити провокаційні погрози і обрати мирний шлях, виконуючи свої міжнародні зобов'язання", - йшлося в заяві Пентагону.
Нагадаємо, 2 квітня стало відомо, що КНДР має намір відновити експлуатацію всіх ядерних об'єктів у країні, в тому числі на ядерному реакторі в Йонбені. Вони будуть використані не тільки для вироблення електрики, але й у військових цілях.
Раніше в березні КНДР проінформувала Радбез ООН про загрозу ядерної війни.
Північна Корея проголосила себе ядерною державою у 2005 р. Підземні ядерні випробування відбулися у 2006 і 2009 рр. при Кім Чен Ірі. Із приходом до влади Кім Чен Ина Пхеньян не урізав своїх "ядерних амбіцій" і провів треті в новітній історії країни випробування зброї. Світова спільнота відповіло на це санкціями.
Читайте також: Ядерна зброя - гарантія миру, - Кім Чен Ин (фото, відео)
У відповідь КНДР оголосила про те, що знаходиться у стані війни з Південною Кореєю. Кім Чен Ин віддав наказ привести війська в бойову готовність і навести ракети на американські бази в Тихому океані, материковій Америці і Південній Кореї.
Експерти зазначають, що фактично війна між двома державами Корейського півострова не закінчувалася з 1953 р., оскільки після війни між КНДР і Південною Кореєю не було укладено мирного договору.