Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) і Південна Корея домовилися про майбутні переговори. Зустріч, як очікується, відбудеться в неділю, 9 червня, у прикордонному пункті Пханмунджом.
Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) і Південна Корея домовилися про майбутні переговори. Зустріч, як очікується, відбудеться в неділю, 9 червня, у прикордонному пункті Пханмунджом, повідомляє Associated Press.
Фотогалерея: "КНДР і Південна Корея домовилися про нові переговори"
Раніше представники Південної Кореї були запрошені Пхеньяном до Кесона для обговорення деталей відновлення роботи промислового комплексу. Сеул прийняв пропозицію про участь у переговорах, проте наполіг на тому, щоб вони проводилися в селі Пханмунджом, що знаходиться на кордоні двох держав.
Пхеньян і Сеул зуміли вперше домовитися про переговори з початку загострення конфлікту на Корейському півострові. На думку спостерігачів, це свідчить про послаблення напруженості між двома сусідами.
Як очікується, на переговорах мова піде про відновлення роботи промислового комплексу "Кесон", робота якого була порушена через загострення конфлікту. Також стало відомо, що Пхеньян відновлює роботу лінії прямого військового телефонного зв'язку з Південною Кореєю, яка використовується для координації роботи індустріального комплексу.
Читайте також: Договір про міжнародну торгівлю зброєю підписали вже понад 60 країн
Промисловий комплекс "Кесон", відкритий наприкінці 2004 р., служить одним з основних джерел валюти для КНДР, і ситуація там, на думку політичних аналітиків, є свого роду барометром відносин між двома Кореями. Напруженість між двома країнами посилилася після чергового ядерного випробування Пхеньяну і його заяви про повернення до стану війни із Сеулом. Південна Корея вивезла всіх своїх робітників з комплексу 29 квітня 2013 р.
Крім того, Пхеньян висловив готовність обговорювати з південнокорейською стороною й гуманітарні проблеми, в тому числі питання про возз'єднання сімей, які були роз'єднані в результаті Корейської війни.
Майбутні переговори можуть передувати зустрічі на міністерському рівні. Південна Корея раніше запропонувала зустрітися міністрам двох країн у середу, 12 червня. Однак Північна Корея вважає, що спілкуватися на такому високому рівні із сусідами наразі зарано, погодившись поки лише на зустріч на більш низькому рівні. Востаннє міністри двох країн зустрічалися у 2007 р.
Читайте також: Південна Корея призначила нового спецпредставника у КНДР з переговорів про денуклеаризацію
Ситуація на Корейському півострові різко загострилася в лютому 2013 р. після того, як Пхеньян втретє у новітній історії здійснив випробування ядерної зброї. Пізніше КНДР виступила з погрозами на адресу Південної Кореї і США, паралельно почавши підготовку до випробувань балістичних ракет.
У відповідь Сеул і Вашингтон активізували роботу щодо створення системи протиракетної оборони і підписали угоду про сприяння в разі бойових дій. Потім КНДР оголосила, що знаходиться у стані війни з Південною Кореєю, диппредставництвам іноземних держав у Пхеньяні було рекомендовано евакуюватися.
Нагадаємо, саме у Пханмунджомі в 1953 р. був підписаний договір про припинення вогню, що послужив закінченням Корейської війни 1950-1953 рр.
Читайте також: До Дня захисту дітей у КНДР провели дитячий військовий парад (відео)
Експерти зазначають, що фактично війна між двома державами Корейського півострова не закінчується з 1953 р., оскільки після війни між КНДР і Південною Кореєю не було укладено мирний договір.