У КНДР демонтують ракету, яка налякала сусідів і викликала обурення світової спільноти, повідомляє агентство Reuters з посиланням на південнокорейські ЗМІ.
У КНДР демонтують ракету, яка налякала сусідів і викликала обурення світової спільноти, повідомляє агентство Reuters з посиланням на південнокорейські ЗМІ.
Поки незрозуміло, навіщо північнокорейські фахівці розбирають ракету. Можливо, вони хочуть виправити виявлені раніше технічні помилки, проте не виключена і повна відміна запуску.
Нагадаємо, 3 грудня з'явилася інформація, що Північна Корея встановила перший ступінь ракети "Инха-3" і має намір запустити її в найближчі дні.
Читайте також: Північна Корея запустить ракету в пам'ять про Кім Чен Іра
Раніше офіційний Пхеньян заявляв, що коридор для запуску ракети з науковим супутником продовжений з 22 до 29 грудня.
У КНДР відзначають, що мова йде про мирну програму з освоєння космічного простору, а планований запуск пов'язують з роковинами смерті Кім Чен Іра, який мріяв побачити його на власні очі. Проте в сусідніх країнах Пхеньяну не вірять, запевняючи всіх і самих себе в тому, що йдеться про випробування ракети військового призначення. Японія навіть підготувалася до її можливого знищення силами ПРО.
У Токіо впевнені, що в результаті відхилення від курсу або інших аварійних ситуацій населенню південних островів Японії може загрожувати небезпека. Минулого тижня на острові Ішигакі була оголошена навчальна тривога і поширено попередження про евакуацію. Цей район японської префектури Окінава знаходиться ближче всього до ймовірної траєкторії польоту ракети КНДР. Крім того, Міноборони Японії вирішило розгорнути на півдні країни чотири зенітно-ракетні комплекси Patriot для перехоплення ракети великої дальності "Инха-3" ("Чумацький шлях - 3").
Читайте також: Японія готується до перехоплення ракети КНДР
У Південній Кореї у свою чергу заявили про чергову провокацію з боку північного сусіда.
Нинішній пуск ракети повинен був стати другою спробою Північної Кореї під керівництвом Кім Чен Ина вивести супутник на орбіту. Нагадаємо, КНДР здійснила запуск ракети носія "Инха-3" із супутником "Кванменсон-3" 13 квітня 2012 р. Пуск був невдалим: ракета вибухнула через кілька хвилин після старту, її уламки впали в Тихий океан.
Ракетно-ядерна програма КНДР стартувала в 60-х роках XX століття після того, як "великий вождь" Кім Ір Сен дізнався про готовність США під час конфлікту 1950-1953 рр. до ядерного бомбардування Пхеньяну. В 1959 р. Північна Корея уклала договори про співпрацю в області мирного використання ядерної енергії з СРСР і КНР, вступила в МАГАТЕ і почала будівництво дослідницького центру в Ненбені.
Ядерні розробки, які офіційно позиціонуються Пхеньяном як частина програми мирного освоєння космосу, передбачають створення бойових ядерних зарядів і засобів їх доставки до цілей - ракет-носіїв, у тому числі і міжконтинентальних балістичних ракет, які в теорії дозволяють нанести удар по території Америки. У 1994 р. США вдалося домогтися підписання рамкових угод, згідно з якими ядерна програма КНДР була законсервована. Проте в 2002 р. корейці повідомили про її відновлення, тоді ж Джордж Буш поспішив об'єднати Північну Корею з Іраком та Іраном знамениту "вісь зла", яка нібито спонсорує тероризм. У 2003 р. після того, як КНДР вийшла з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, почалися переговори щодо північнокорейської ядерної програми за участю КНР, США, Росії, Південної Кореї і Японії, але в лютому 2005 р. вони зайшли в безвихідь.
У 2009 р. Пхеньян провів випробування своєї балістичної ракети, після чого ООН ввела санкції проти КНДР. Згодом Пхеньян не раз висловлював намір відновити діалог. Так, нині покійний лідер Північної Кореї Кім Чен Ір заявив про готовність повернутися до переговорів у ході візиту в Росію в серпні 2011 р. Так чи інакше, Пхеньян досі цього не зробив.