Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив ряду міністерств розробити п'ятирічний план переоснащення комунальних об'єктів, в першу чергу, розташованих далеко від центрального теплопостачання, для оснащення їх новітніми технологіями енергозбереження. Про це стало відомо на засіданні уряду сьогодні, 21 вересня, передає кореспондент РБК-Україна.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив ряду міністерств розробити п'ятирічний план переоснащення комунальних об'єктів, в першу чергу, розташованих далеко від центрального теплопостачання, для оснащення їх новітніми технологіями енергозбереження. Про це стало відомо на засіданні уряду сьогодні, 21 вересня, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Азарова, проведений однією з українських компаній експеримент щодо встановлення автономного теплонасоса був успішним, і його необхідно впроваджувати в бюджетних установах України.
"Треба віддати належне ініціативним інженерам в Оболонському райвідділі освіти. Вони... встановили в школі експериментальне обладнання - автономну теплову насосну установку. Це, звичайно, вимагає зарат, але, по-перше, тепер школа має гарантоване автономне тепло і гарячу воду, по-друге, термін окупності - близько п'яти років, але вже з першого дня роботи це обладнання економить такий дорогий для нас газ",- сказав Азаров.
За його словами, "цей експеримент абсолютно успішний, і сьогодні ці технології вже можна розповсюджувати на школи, дитячі садки, лікарні, на об'єкти соціальної інфраструктури. Доручаю міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, міністерству фінансів, регіональним адміністраціям розробити п'ятирічний план переоснащення комунальних об'єктів, в першу чергу, тих, які знаходяться далеко від центрального теплопостачання",- сказав Азаров.
Крім того, прем'єр-міністр підкреслив, що обладнання для втілення енергозберігаючих програм необхідно купувати саме в українських виробників.
Уряд України прийняв рішення створити спеціальні групи з фахівців органів центральної виконавчої влади для перевірки готовності регіонів до опалювального сезону.
"Ми прийняли рішення сформувати з фахівців органів центральної виконавчої влади спеціальні групи для перевірки готовності регіонів до опалювального сезону. Вибіркова перевірка, проведена Державною архітектурною інспекцією, виявила серйозні розбіжності у звітах в облдержадміністраціях про стан підготовки до опалювального сезону. Такі розбіжності виявлені в Тернопільській, Кіровоградській, Вінницькій областях", - сказав Азаров.
Він попередив, що уряду не потрібні "гарні цифри, а необхідне тепло в школах і лікарнях". У зв'язку з цим Азаров доручив створити в усіх областях гарячі лінії з питань готовності до опалювального сезону.
Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров дав доручення міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойко і міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолію Близнюку контролювати підготовку до опалювального сезону. Також раніше повідомлялося, що Україна накопичила достатньо газу в ПСГ, щоб спокійно вести переговори про новий договір з РФ.
Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявив, що до початку нового опалювального сезону в Україні буде введена єдина система обчислення тарифів на житлово-комунальні послуги і те, що уряд має намір провести фінансове оздоровлення підприємств ЖКГ до початку опалювального сезону.
Тим часом, згідно заяв київських чиновників, опалювальний сезон у столиці почнеться вчасно. Так, начальник головного управління житлового господарства КМДА Володимир Стороженко заявив, що підготовка до опалювального сезону в Києві розпочато вчасно - у травні, сам сезон теж розпочнеться вчасно - з 1 жовтня в установах охорони здоров'я та освіти.
"Протягом літнього періоду виконувалися ті роботи, які були менш прозорими, помітними для населення, - це ремонт бойлерних тощо", - сказав Стороженко. При цьому він додав: "Попереду ще великий обсяг робіт".
Стороженко відзначив, що в 2011 р. уряд виділив дуже великі кошти на ремонт житлового фонду в Києві: 120 млн грн на ремонт сходових клітин, 160 млн грн на ремонт асфальтового покриття прибудинкових територій, 170 млн грн на ремонт ліфтів. Він також звернув увагу на високий рівень зношеності інженерних мереж.
Нагадаємо, що раніше перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак заявив, що в Києві з метою підготовки до опалювального сезону до 15 вересня необхідно ліквідувати 1,22 тис. пошкоджень тепломереж.
"На тих мережах, які тривалий час не мінялися, ми маємо значну кількість поривів. Йдеться про 1 тис. 220 таких ушкоджень. І для того, щоб надійно увійти в осінньо-зимовий період, аварійні місця проблемних магістральних мереж повинні бути ліквідовані до 15 вересня. Крім того, значна увага приділяється і оформленню паспортів готовності, які обов'язково повинні бути підписані відповідними інспекціями", - сказав Олександр Мазурчак.