КМ хоче зменшити кількість документів дозвільного характеру при будівництві об'єктів підвищеної небезпеки
Кабінет міністрів України схвалив законопроект "Про внесення змін до закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки". Рішення датоване 21 вересня ц.р., повідомляє прес-служба уряду.
Проект документу розроблено державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки на виконання вимог пункту 9 національного плану дій на 2011 рік "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", що є програмою економічних реформ на 2010-2014 роки, затвердженою Указом Президента України від 27 квітня 2011 року № 504/2011.
Законопроектом передбачається скорочення кількості документів дозвільного характеру та видів робіт (послуг), що підпадають під сферу ліцензування, зокрема виключення норми видачі дозволу на будівництво та/або реконструкцію об‘єктів підвищеної небезпеки та експлуатацію об‘єктів підвищеної небезпеки.
Такі зміни є необхідним для приведення у відповідність вимог закону України "Про об‘єкти підвищеної небезпеки" до вимог частини першої статті 4 закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Нагадаємо, що Верховна Рада України (ВР) 8 вересня повторно прийняла урядовий законопроект № 7497 від 21 грудня 2010 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування". За повторне прийняття закону з поправками Президента проголосували 254 народних депутата.
Закон передбачає зміни до ст. 41 Кодексу законів про працю України, стаття доповнюється новою підставою для розірвання трудового договору з посадовою особою у разі повторного порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, державної регуляторної політики та з питань видачі документів дозвільного характеру.
Також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства, яким регулюється порядок видачі документів дозвільного характеру, ліцензій, а також порушення законодавства у сфері державної регуляторної політики та про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв у своїй статті в газеті "Дзеркало тижня. Україну" повідомив, що кількість дозвільних процедур і узгоджень зменшилася майже в чотири рази - з 93-х до 23-х, сказав перший заступник глави уряду України. Крім того, скасовано ліцензування 90% видів робіт (2046 з 2268) і 30% видів діяльності (23 з 78).
Крім того, Кабінет міністрів України зареєстрував у ВР законопроект про відмову від паперових виписок і виписок з Єдиного державного реєстру при отриманні дозволів і ліцензій. Законопроект № 9022 від 20 липня 2011 р. опублікований на сайті парламенту.