Янукович привітав бізнес з Днем підприємця
Президент Україна Віктор Янукович привітав громадян України зі святом - Днем підприємця. Вітання розміщено на офіційному веб порталі глави держави.
"Сьогодні приватний сектор національної економіки залишається важливим чинником підвищення конкурентоспроможності виробництва, зміцнення позицій українського товаровиробника на внутрішньому і світовому ринках. Переконаний, що українські підприємці своєю ініціативної і наполегливою роботою і надалі сприятимуть зростанню інтересу міжнародного співтовариства до вітчизняних ділових кіл, зміцнюючи віру в можливість чесно творити власний добробут і міцну державу. У той же час, пріоритетним завданням органів державної влади на всіх рівнях є створення належних умов для ведення бізнесу та усунення бар'єрів на шляху його розвитку ", - йдеться у привітанні.
Нагадаємо, що наприкінці червня перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв у своїй статті в газеті "Дзеркало тижня. Україну" повідомив, що до кінця поточного року буде завершено перший і основний етап роботи з дерегуляції економіки.
За його словами, значні кроки зроблені зі спрощення дозвільної системи. Він також зазначає, що значно спрощені і прискорені дозвільні процедури в будівництві. Якщо раніше цей процес міг тягнутися рік-півтора, то зараз він повинен займати максимум 2 місяці - кількість дозвільних процедур і узгоджень зменшилася майже в чотири рази - з 93-х до 23-х, сказав перший заступник глави уряду України. Крім того, скасовано ліцензування 90% видів робіт (2046 з 2268) і 30% видів діяльності (23 з 78).
Разом з тим, в уряді вирішили відродити раніше ліквідований Держкомітет з питань підприємництва, створивши на його основі Державну службу з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Відповідний проект указу президента, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), 31 серпня затвердив Кабмін.
Створення служби прискорить роботу щодо скасування рішень, які ускладнюють підприємницьку діяльність. Втім, як заявила виданню "Комерсант-Україна" заступник голови комітету Верховної ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна, статусу служби (підпорядкування МЕРТ лише в рамках виконання загальної стратегії дерегуляції господарської діяльності) буде недостатньо для ефективної роботи. "Добре, що уряд через рік визнав необхідність такого відомства, однак воно повинно мати більш високий статус. Як може орган, що знаходиться у підпорядкуванні МЕРТ, фільтрувати законопроекти, що розробляються цим міністерством?", - заявила Ляпіна.
Разом з тим, у міжнародних рейтингах України займає досить низькі позиції щодо умов ведення бізнесу та конкурентоспроможності економіки. Так, у рейтингу конкурентоспроможності бізнес-школи IMD (Швейцарія), Україна посідає 57 місце з 59 країн. У рейтингу захисту прав власності "Альянсу за права власності" (США) - 117 позиція з 129 країн, які потрапили у вибірку дослідження. За оцінками Світового банку, в рейтингу умов ведення бізнесу наша країна займає лише 145 позицію з 183 країн.