Після набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом, Україна може розраховувати на додаткове зростання своєї економіки на 2% в рік. Про це журналістам заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба міністра.
Після набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом, Україна може розраховувати на додаткове зростання своєї економіки на 2% в рік. Про це журналістам заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба міністра.
Коментуючи можливість остаточного підписання Угоди, Клюєв зазначив: "Є підстави вважати, що це відбудеться не пізніше ніж через рік. Ще деякий час може зайняти ратифікація, але не думаю, що це буде довго. Поки ж стоїть завдання парафування договору, в якому ні багато ні мало 2000 сторінок. А це як мінімум 10,5 годин чистої роботи".
За його словами, на це піде близько півтора місяців. Клюєв також додав, що від української сторони займатися парафуванням буде заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін.
Нагадаємо, вчора в ході саміту Україна-ЄС голова Європейської ради Герман ван Ромпей повідомив, що переговори про угоду про асоціацію України з ЄС завершились.
"Ми можемо публічно заявити, що переговори про угоду про асоціацію завершені... це гігантський крок у наших стосунках, він має вирішальне значення... для ваших європейських амбіцій", - повідомив ван Ромпей.
Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що робота над текстом угоди про асоціацію (УА) Україна з Євросоюзом підійшла до завершення. "Нинішній XV саміт має особливе значення для нас. Сьогодні ми підійшли до завершення роботи над текстом угод про ЗВТ і асоціацію з ЄС. Це закладає основи для інтеграції України в ЄС. Наші цілі щодо інтеграції в ЄС базуються на чіткому виборі українського народу", - сказав Янукович. Президент підкреслив: "В Україні розуміють, що ЄС переживає непрості часи, але я впевнений, що проект об'єднаної Європи не буде остаточним, поки там не буде обкреслена чітка перспектива для такої країни, як Україна".
Янукович додав, що "стратегічною метою України є безвізовий режим з ЄС, а на даному етапі - виконання угоди про лібералізацію візового режиму". Він завірив: "Ми продовжуємо модернізацію ГТС за підтримки ЄС і європейських інституцій. Я сподіваюся, що сьогоднішня дискусія дасть новий імпульс в наших відносинах. Ми розглянули сьогодні нашу загальну заяву і погодили її".
Також він сказав, що Україна відкрита до діалогу з ЄС з усіх без винятку питань. "Я підкреслюю нашу відкритість до діалогу з усіх без винятку питань", - заявив Янукович. Крім того, за словами Януковчивича, Україна продовжує модернізацію ГТС за підтримки ЄС.
"Ми продовжуємо модернізацію ГТС за підтримки ЄС і європейських інституцій. Я сподіваюся, що сьогоднішня дискусія дасть новий імпульс в наших відносинах. Ми розглянули сьогодні нашу спільну заяву та погодили її", - сказав він.
У свою чергу, президент Європейської Ради Герман ван Ромпей запевнив: "Ми готові надати допомогу Україні в модернізації ГТС, і ми сподіваємося, що енергетична політика України базуватиметься на європейських принципах".
Нагадаємо, 27 жовтня Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. У документі йдеться про те, що Європарламент "дотримується думки, що поглиблення відносин між ЄС і Україною, а також європейська перспектива в Україні мають велике значення і в інтересах обох сторін. ЄП визнає українські прагнення відповідно до статті 49 Угоди Європейського Союзу за умови виконання всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, повагу до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права ". Парламент ЄС закликав ЄК не блокувати підписання Угоди про асоціацію з Україною.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".
Зазначимо, як заявив раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров, зростання ВВП України за січень-листопад 2011 р. порівняно з аналогічним періодом 2010 р. склав 5,3%. Після цього Клюєв повідомив, що Кабмін очікує зростання ВВП в 2011 р. на рівні 5%.
Раніше Азаров заявляв, що зростання ВВП в Україні в жовтні 2011 р. до жовтня 2010 р. склало 7,2%. До цього Азаров заявляв, що в 2012 р. Україні вдасться вийти на приріст ВВП на рівні 2007 р. Ще раніше глава Національного банку України Сергій Арбузов говорив, що зростання ВВП України за 10 місяців 2011 р. склало 5,5%.
У НБУ прогнозують зростання ВВП в 2011 і 2012 рр. на рівні попереднього прогнозу - 5 ± 0,5% і 4 ± 0,5% відповідно. Раніше Нацбанк переглянув прогноз інфляції на 2011 і 2012 рр. в бік зниження на 1 п.п. (до 9 ± 1% і 7 ± 1% відповідно).
Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання ВВП України в 2011 р. на рівні 4,5% (прогноз за 6 жовтня), що на 0,2 процентних пункти нижче, ніж у вересневому прогнозі.
Зростання ВВП України в 2010 р. по відношенню до 2009-го склало 4,2%.