ua en ru

Китай у 2012 р. вклав в інновації 160 млрд дол

Автор: RBC.UA
Витрати Китаю на дослідження і розробку (R&D) виросли на 17,9% в річному численні і перевищили 1 трлн юанів, тобто 160 млрд дол. Влада країни веде активну політику з модернізації економіки і хоче бачити її інноваційною.

Витрати Китаю на дослідження і розробку (R&D) виросли на 17,9% в річному численні і перевищили 1 трлн юанів, тобто 160 млрд дол. Влада країни веде активну політику з модернізації економіки і хоче бачити її інноваційною. Про це повідомляє "Росія 24".
У 2012 р. ці витрати склали 1,97% від валового внутрішнього продукту (ВВП), в 2011 р. показник склав 1,84%, а в 2010 р. - 1,75%.

В опублікованій раніше доповіді Національного бюро статистики говориться, що за останні шість років середнє зростання витрат на дослідження і розробку перевищувало 20% і трохи сповільнилося лише торік.

Читайте також: Топ-7 галузей світової економіки, в яких росте вплив Китаю

У 2012 р. загальне число зареєстрованих у країні патентів склало 217105 одиниць. Це на 26,1% більше, ніж роком раніше. Державне відомство інтелектуальної власності повідомляє, що більша частина з них - 63,2% - закріплена за китайськими розробниками.

Нагадаємо, що зростання ВВП Китаю в IV кварталі 2012 р. склало 7,9% в річному виразі. Таким чином, економічне зростання країни вперше за два роки продемонструвало прискорення на тлі урядових заходів з пожвавлення попиту в промисловості, роздрібних продажах і нерухомості. У III кварталі зростання ВВП склало 7,4%.

Читайте також: США поступляться Китаю лідерством найбільшої економіки світу до 2016 р., - ОЕСР

Багато експертів сходяться на думці про те, що Китай завдяки своїй економічній політиці в майбутньому стане лідером світової економіки. Так, в дослідженні Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) говориться, що США поступляться Китаю лідерством найбільшої економіки світу до 2016 р. Прогнозується, що ВВП Китаю та Індії, швидше за все, перевищить ВВП "Великої сімки" приблизно до 2025 р. У 2010 р. сукупний ВВП Індії і Китаю був менше половини ВВП "Великої сімки". Прогнози ОЕСР засновані на показниках паритетів купівельної спроможності валют на 2005 р. Рівень доходу на душу населення до 2060 р. в Китаї підвищиться в 7 разів.

Прогнози щодо розвитку економіки КНР достатньо оптимістичні і в короткостроковій перспективі. Глава державного інвестиційного фонду Китаю China Investment Corp. (CIC) Лу Цзіей раніше заявив, що китайська економіка, зважаючи на деяке зміцнення економічної активності в світі, може збільшитися більш ніж на 8% за підсумками 2013 р. При цьому Лу Цзіей підкреслив, що навіть в тому випадку, якщо економічне зростання прискорюватиметься в 2013 р., підвищена волатильність на фінансових ринках, викликана європейською борговою кризою, і побоювання з приводу бюджетних проблем США призведуть до того, що відновлення світової економіки буде в кращому разі "слабким, непростим і повільним". Тим часом, Світовий банк прогнозує зростання економіки Китаю в 2013 р. у розмірі 8,4%.

Читайте також: Зростання економіки Китаю за підсумками 2013 р. перевищить 8%

Підйом фабричного виробництва і капіталовкладень, зафіксований в Китаї в останні місяці, свідчить про те, що економіка Піднебесної "вступає у фазу пожвавлення".

У перспективі до 2015 р. Китай чекає зростання прямих інвестицій за кордоном до 560 млрд дол.