У рамках розпочатої торгової війни між Європейським союзом і Китаєм влада Піднебесної дала зрозуміти, що не має наміру відступати перед економічними санкціями Європи. В офіційному виданні Центрального комітету Комуністичної партії Китаю People's Daily було заявлено, що ЄС варто звикнутися з ослабленням своєї значущості на світовій арені.
У рамках розпочатої торгової війни між Європейським союзом і Китаєм влада Піднебесної дала зрозуміти, що не має наміру відступати перед економічними санкціями Європи. В офіційному виданні Центрального комітету Комуністичної партії Китаю People's Daily було заявлено, що ЄС варто звикнутися з ослабленням своєї значущості на світовій арені, передає "Росія 24".
Читайте також: Китай у відповідь на мита ЄС почав перевірку вина з Європи
У відповідь на рішення європейської влади ввести загороджувальні мита проти сонячних панелей китайського виробництва влада КНР вже заявила про початок антидемпінгового розслідування щодо імпортних вин з Європи.
Крім того, у найвпливовішому друкованому виданні в Китаї, People's Daily ("Женьмінь Жибао"), вийшла досить гнівна стаття з обіцянками нових заходів у відповідь з боку Китаю.
Це офіційна газета Центрального комітету Комуністичної партії Китаю, і вона розглядається як рупор урядової думки КНР.
Читайте також: На міжбанківському ринку Китаю різко зросли відсоткові ставки
"Незважаючи на зміну епох і зміни балансу сил у світі, ряд європейців зберіг своє колишнє поблажливе ставлення до Китаю. Китай не хоче торгової війни. Однак явні протекціоністські кроки не можуть викликати нічого іншого, крім відповідних, рішучих дій з боку Китаю. Ми все ще готові до переговорів. Але при цьому ми починаємо готувати нові заходи у відповідь", - йдеться у статті.
Одним з подібних заходів виявилася антидемпінгова перевірка щодо європейського експорту автомобілів до Китаю.
Як стало відомо агентству Reuters, у п'ятницю влада Китаю заявила про те, що отримала скарги із приводу можливих випадків субсидування європейських автомобілів з боку промислових автоконцернів у ЄС.
Читайте також: Держбанки Китаю у травні 2013 р. знизили кредитування на 15% - до 34 млрд дол
Перевірка може торкнутися автомобілі преміум-класу. У цьому випадку під ударом опиняться такі виробники, як BMW, Mercedes-Benz, Audi, Porsche, Lamborghini, Ferrari й низка інших компаній.
Цікаво, що ще нещодавно перші особи КНР і Європи демонстрували вельми дружній настрій по відношенню один до одного. "Світ потребує стабільного євро, - заялял наприкінці травня прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян у Берліні на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. - Ми віримо в Європу і сподіваємося, що Європейський союз впорається із цими тимчасовими складнощами. Ми вважаємо, що єврозона має залишатися стабільною. Як я вже говорив раніше, Китай готовий надати допомогу, вона буде вигідна обом сторонам. Якщо Європа процвітає, то це добре як для Європи, так і для Китаю. І для всього світу теж", - заявляв Кецян.
Читайте також: Китайські компанії наприкінці червня 2013 р. зможуть провести IPO у США
Як повідомлялося напередодні, влада КНР заявила про початок антидемпінгової перевірки щодо імпортних вин з Європи. Це рішення було ухвалене у відповідь на введення загороджувальних мит з боку європейської влади.
Спостерігачі вже назвали торгову суперечку між Китаєм і ЄС з приводу сонячних батарей однією з найбільших за останні десятиліття. Тепер масла у вогонь може додати не тільки винний, але й автомобільний чинник.