Кіпр не має наміру виходити з єврозони, заявив Президент країни Нікос Анастасіадес.
Кіпр не має наміру виходити з єврозони, заявив Президент країни Нікос Анастасіадес (на фото), передає Reuters.
Анастасіадес завірив жителів острову в тому, що ситуацію вдалося взяти під контроль завдяки досягненню угоди про фінансову допомогу Кіпру з Європейським Союзом.
"У нас немає намірів виходити із зони євро. Ми у жодному випадку не повинні експериментувати з майбутнім своєї країни", - зазначив Президент, підкресливши, що реалізація плану порятунку Кіпру відвела ризик банкрутства країни.
До цього міністр фінансів країни Міхаліс Сарріс вже заявляв, що влада Кіпру не розглядає можливість виходу країни з єврозони. "Вихід Кіпру з єврозони може означати і вихід з ЄС, це буде справжньою катастрофою як в політичному сенсі, так і в економічному. Ми навіть не збираємося розглядати такий варіант", - підкреслив тоді глава кіпрського фінансового відомства.
Читайте також: Для Кіпру вже немає легких шляхів, - єврокомісар (відео)
В той же час європейський комісар з фінансів Оллі Рен заявив, що у влади Кіпру не залишилося оптимального варіанту для вирішення складної фінансової ситуації в банківському секторі республіки. Глава Єврогрупи Єрун Дейсселблум заявляв, що міністри фінансів єврозони докладають всіх зусиль, для того, щоб зберегти Кіпр у зоні євро.
Вчора банки Кіпру відкрилися після майже двох тижнів. Раніше Міністерство фінансів Кіпру обмежило до 1 тис. євро суму готівки, дозволеної для вивозу приватною особою за рубіж, на руки може бути видано не більше 300 євро в день, чеки не можуть бути переведені в готівку. Дані заходи введені відповідно до наказу Мінфіну про тимчасові обмеження на фінансові операції у разі надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Контроль за рухом капіталу на Кіпрі можуть скасувати протягом місяця
А тим часом в Народному банку Кіпру (Laiki Bank) заявили, що 11 членів правління другої за величиною кредитної організації в республіці, включаючи її главу Такіса Фідіаса, пішли у відставку. Крім того, міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило кредитні рейтинги Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki, до рівня C - нижчого з можливих. Раніше також стало відомо, що крупні вкладники Laiki Bank можуть втратити 80% по незастрахованих депозитах більше 100 тис. євро.
Нагадаємо, міністри фінансів єврозони затвердили план надання допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Кіпр отримає перший транш кредиту у розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013г. від Європейського стабілізаційного механізму (ESM).
Читайте також: Єврогрупа докладає всіх зусиль, щоб залишити Кіпр у зоні євро
Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить друга за величиною фінансова установа країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають переміщення внесків до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, відомого як Laiki Bank, в Банк Кіпру, який виступатиме як "хороший банк".
Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані і обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредит від ЄЦБ, який складає 9 млрд євро.