Київрада прийняла стратегію розвитку Києва до 2025 р. За прийняття стратегії проголосувало 89 депутатів з зареєстрованих 110 в залі засідань. В голосуванні не брали участь фракції "УДАР Віталія Кличка" та БЮТБ, передає кореспондент РБК-Україна.
Київрада прийняла стратегію розвитку Києва до 2025 р. За прийняття стратегії проголосувало 89 депутатів з зареєстрованих 110 в залі засідань. В голосуванні не брали участь фракції "УДАР Віталія Кличка" та БЮТБ, передає кореспондент РБК-Україна.
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов зазначив, що найближчим та пріоритетним завданням стратегії є активізувати інвестиційну складову та замінити бюджетні інвестиції в місто на приватні.
"Я вважаю, що сьогодні відбулась одна з найважливіших подій у цьому році. Що після цього ми маємо? Ми маємо аргументи перед нашим урядом щодо тих амбіційних планів розвитку столиці, а отже і України в цілому, бо 20% економічного потенціалу країни - це Київ. Друге - це факт наявності документу, що дає нам більше можливостей співпрацювати з потенціально можливими інвесторами, як на території України, так і за її межами. Наше завдання на найближчий час - це активізувати інвестиційну складову, яка дозволить нам після завершення Євро-2012 замінити державні бюджетні інвестиції приватними інвестиціями. Умови для цього ми зараз утворюємо", - зазначив Попов.
Нагадаємо, раніше проект стратегії розвитку Києва до 2025 р. затвердили в Київській міській державній адміністрації. Відповідне рішення прийняли члени колегії КМДА.
"Ми завершуємо громадське обговорення стратегії розвитку Києва. Рішенням колегії проект документу затверджено і вже 15 грудня остаточний варіант буде розглядатися депутатами на сесії Київради. Попереду у нас найважливіше - реалізація проекту. Міська адміністрація має підготувати фундаментальні засади реалізації головного стратегічного плану міста, аби початок 2012 р. став одночасно стартом виконання стратегії", - сказав тоді Олександр Попов.
Головам столичних райдержадміністрацій голова КМДА доручив підготувати портфель інвестиційних проектів щодо кожного району Києва - перелік перспективних об'єктів, підприємств, виробництв, які можуть зацікавити інвесторів та виконати завдання стратегії розвитку Києва.
"Ми не чекали поки завершиться робота над теоретичною частиною стратегії - весь цей час ми активно вели інвестиційну політику, спрямовану на вирішення основних проблем міста. Особливо це стосується інфраструктурних проектів. Це будівництво шляхопроводів, мостів, нових станцій метрополітену, будівництво стадіону "Олімпійського" і багато інших об'єктів, які є складовою частиною розвитку міста. Тобто, приймаючи план розвитку Києва на 15 років, ми вже можемо звітувати про певне його виконання", - підкреслив Попов.
Він додав, що зусилля столичної влади, спрямовані на підготовку до Євро-2012, є фундаментом для того, аби дати старт новим проектам не лише бюджетного, а й приватного фінансування.
"Ми спрямовуємо зусилля на пошук приватних інвесторів, як українських, так і закордонних, які готові вкладати кошти у конкретні напрямки розвитку економіки міста. Тому дуже важливо мати перелік пропозицій - інвестиційний проектів та ідей. Сьогодні ми сформували близько 200 таких пропозицій і працюватимемо надалі над цим переліком", - додав Попов.
Нагадаємо, як заявив у жовтні начальник комунального підприємства "Інститут генерального плану м.Києва" Сергій Броневицький, на реалізацію генерального плану м.Києва необхідно 500 млрд грн.
"Вартість реалізації генерального плану потребує коштів і вартість його реалізації становить близько 500 млрд грн за рахунок усіх джерел інвестування, за якими вартість заходів для міської інфраструктури, будівництво житла та об'єктів соціальної сфери складає близько 150 млрд грн", - сказав Броневицький.
Тоді ж глава КМДА Олександр Попов зазначив, що "неможливо реалізувати ці цифри з бюджету. Можливо тільки за підтримки бізнесу".
Також Броневицький повідомив, що згідно з генеральним планом Києва до 2025 р. в місті побудують 28 млн кв. м нового житла. "В цілому до 2025 р. буде побудовано до 28 млн кв. м, передбачається формування нових житлових районів зі школами, дитячими садами, амбулаторіями, магазинами крокової доступності", - сказав Броневицький.
За його словами, до 2025 р. також буде збудовано 3 млн кв. м доступного і соціального житла, тобто по 200 тис. кв. м щорічно. Також Броневицький додав, що на сьогоднішній день в Києві середня забезпеченість житлом становить 22 кв. м на одну людину. Він зазначив, що необхідність нового житла зумовлена тим, що до 2025 р. постійне населення міста становитиме 4 млн осіб.
Також згідно з інформацією Броневицького, в рамках розробки генерального плану, проектні організації Києва передбачили виконання п'ятирічної програми розвитку транспортної інфраструктури міста. "Зокрема, ми плануємо в найближчі 5 років здійснити будівництво та реконструкцію близько 100 транспортних розв'язок. Це будівництво розв'язки біля станції Дніпро, на перетині Столичного шосе і проспекту Науки, а вже наступного року ми сподіваємося розпочати реконструкцію Поштової площі з будівництвом розв'язки. Також у найближчих планах - будівництво дворівневих транспортних розв'язок, нових вулиць та реконструкція існуючих", - повідомив Броневицький.
За його словами, розробники генерального плану столиці базувалися на аналізі найважливіших транспортних пасажиропотоків. Саме на підставі цих розрахунків була складена модель розвитку транспорту на найближчі роки - трамвайних, тролейбусних, автобусних маршрутів, а також міської залізниці.
Зазначимо, за даними КМДА, орієнтовно реалізація стратегії розвитку Києва до 2025 р. повинна допомогти збільшити надходження прямих іноземних інвестицій в місто з існуючих 23,3 млрд дол. (на 1 липня 2011 р.) до близько 140 млрд дол. до 2025 р.