Київрада розгляне столичний бюджет на 2013 рік у січні (відео)

Депутати Київради сьогодні не розглядатимуть проект бюджету Києва на 2013 рік. Про це заявила секретар Київради Галина Герега сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Депутати Київради сьогодні не розглядатимуть проект бюджету Києва на 2013 рік. Про це заявила секретар Київради Галина Герега сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми бюджет не прийняли, ми його взяли до відома. Сьогодні вже бюджетні питання розглядатися не будуть... Зараз я підписала розпорядження про початок бюджетних слухань і ми ... звернулися до ВР, Президента, уряду щоб вони переглянули бюджет нашого міста. В той же час в комісіях ми будемо працювати над бюджетом і на початку нового року повернемося до розгляду на пленарному засіданні... Сьогодні бюджетні питання розглядатися не будуть", - сказала Герега.

Вона також повідомила, що сьогоднішнє засідання Київради є останнім в нинішньому році.

Читайте також: Київрада просить 100% податку з доходів фізосіб перерахувати в бюджет міста

Зазначимо, в Київраді немає голосів за прийняття бюджету, який раніше в цьому місяці виносився на слухання. Проект бюджету розкритикували і Галина Герега, і голова КМДА Олександр Попов. Київські чиновники незадоволені тим, що згідно з Бюджетним кодексом, 50% податку на доходи фізосіб в Києві повинні передаватися в держбюджет.

Згідно з проектом бюджету Києва, загальний обсяг надходжень на 2013 рік без урахування трансфертів, складе 15,1 млрд грн, у тому числі загальний фонд - 13,1 млрд грн і спеціальний фонд - 2,0 млрд грн. Крім того, передбачені місту субвенції і дотації з держбюджету до загального і спеціального фондів в обсязі 2,9 млрд грн. Порівняно з 2012 роком обсяг трансфертів з держбюджету зменшився на 5,4 млрд грн (назва зменшення - субвенція на різницю в тарифах 4,9 млрд грн).

Читайте також: Показники проекту бюджету Києва на 2013 рік

Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду бюджету міста залишається податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб в доходах загального фонду бюджету Києва становить 62,7%. Очікується, що в 2013 р. надходження від податку зростуть на 1,1 млрд грн - до 8,2 млрд грн.

Загальний обсяг витрат передбачений на рівні 17,7 млрд грн, що на 1,3% більше, ніж роком раніше. У структурі загального фонду бюджету міста Києва понад 70% припадає на витрати галузей соціально-культурної сфери.

Нагадаємо, відразу після ухвалення державного бюджету України на 2013 рік, голова КМДА Олександр Попов заявив, що його параметри в частині фінансування Києва не гарантують забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.

Читайте також: Параметри бюджету-2013 позбавляють Київ можливості нормально функціонувати, - Попов

Галина Герега раніше заявила, що сумнівається в тому, що набереться достатня кількість голосів за прийняття такого бюджету. "Відчуваючи настрій депутатів, мені здається, що не знайдеться сміливця, який зможе натиснути кнопку за такий бюджет", - зазначила Герега.

Вона також додала, що виходячи з показників держбюджету, КМДА пропонує на затвердження наступні цифри: доходи - 18 млрд грн, витрати - 17,7 млрд грн.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top