ru ua

Київрада ухвалила міський земельний кадастр

Автор: RBC.UA
Київрада ухвалила рішення про ведення міського земельного кадастру. За відповідне рішення проголосували 80 депутатів Київради, передає кореспондент РБК-Україна.

Київрада ухвалила рішення про ведення міського земельного кадастру. За відповідне рішення проголосували 80 депутатів Київради, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином було вирішено організувати ведення міського земельного кадастру, електронної геоінформаційної системи та бази даних, яка забезпечить збір, обробку, аналіз, моделювання та постачання геопросторових даних та відображення поточного стану використання та охорони земель комунальної власності м. Києва.

"З 1 січня 2013 р. відповідно до закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" у нас з'явилося законодавчо закріплена комунальна власність. По концепції розмежування земель, затвердженої в 2002 р., відсоток земель комунальної власності становить близько 92%, 4-5% - у приватній власності і решта - державна власність. Потрібно вести облік, готувати документацію, тому виникла потреба з організації власної автоматизованої міської бази даних про землю м. Києва", - зазначив заступник директора департаменту архітектури і містобудування Андрій Вавриш.

Читайте також: Київрада відхилила міський земельний кадастр

За ведення кадастру відповідає департамент земельних ресурсів Київської міської ради, а перелік земель вносити до нього зобов'язане головне управління земельних ресурсів Київради.

Необхідність розробки проекту міського земельного кадастру викликана потребою в створенні власної міської бази даних про землі столиці для забезпечення вирішення питань передачі земельних ділянок у власність або у користування, а також для встановлення місця розташування об'єктів землеустрою на території міста, їх меж, розмірів, статусу, копійчаної оцінки.

Нагадаємо, з 7 лютого 2013 р. в Києві почав працювати в експериментальному режимі містобудівний кадастр Києва. Повноцінно він запрацює через півроку.

Читайте також: У Мінрегіоні презентували містобудівний кадастр Києва

Фактично мова йде про створення інформаційної моделі міста, в якій відображатимуться геопросторові дані про територію, екологічні, інженерно-геологічних умовах, характеристиках будинків і споруд, державних стандартах і правилах, містобудівна та проектна документація.

Раніше Київрада прийняла рішення про створення плану зонування території міста. Передбачається розділити на зони територію Подільського, Печерського та Шевченківського районів. Щоб розділити все місто на зони, за словами головного архітектора міста Сергія Целовальника, поки немає грошей. Відповідна робота буде проведена після того, як буде проведений успішний зонінг у зазначених районах.

Однак, зонінг стане можливим лише після того, як буде затверджений генеральний план Києва, а в проміжку між генпланом і зонінгом мають бути складені детальні плани території.

Читайте також: Містобудівний кадастр Києва буде коштувати 70 млн грн

Варто також відзначити, що КМДА хоче затвердити генплан міста на референдумі. Другий етап обговорення генплану почався в березні 2012 р. За словами Олександра Попова в генеральному плані Києва буде цілий розділ, що визначає список архітектурної, археологічної та культурної спадщини, які не можна руйнувати. У свою чергу Сергій Целовальник заявив, що генплан по забудові Києва вимагає обговорення ще півроку.