Київрада відхилила міський земельний кадастр
Депутати Київради не підтримали рішення про ведення міського земельного кадастру. Таке рішення підтримали лише 58 депутатів з 89 зареєстрованих в залі засідань, передає кореспондент РБК-Україна. Для прийняття рішення був потрібен 61 голос "За".
Проектом рішення передбачалася організація електронної геоінформаційної системи і бази даних, яка б забезпечувала збір, обробку, аналіз, моделювання даних і відображала стан використання та охорони земель комунальної власності Києва.
Згідно з проектом рішення, за ведення кадастру відповідає департамент земельних ресурсів Київської міської ради, а перелік земель вносити в нього зобов'язане головне управління земельних ресурсів Київради.
Читайте також: У Мінрегіоні презентували містобудівний кадастр Києва
Необхідність розробки проекту міського земельного кадастру викликана необхідністю створення власної міської бази даних про землі столиці для забезпечення вирішення питань передачі земельних ділянок у власність або у користування, а також для встановлення місця розташування об'єктів землеустрою на території міста, їх кордонів, розмірів, статусу, грошової оцінки.
Також згідно з проектом рішення, у разі його прийняття, рекомендувалося органам державної податкової служби використовувати дані земельного кадастру міста при нарахуванні плати за землю в столиці.
Нагадаємо, з 7 лютого 2013 р. у Києві почав працювати в експериментальному режимі містобудівний кадастр Києва. Повноцінно він запрацює через півроку.
Читайте також: Містобудівний кадастр Києва буде коштувати 70 млн грн
Фактично мова йде про створення інформаційної моделі міста, у якій будуть відображатися геопросторові дані про території, екологічні, інженерно-геологічні умови, характеристики будинків і споруд, державні стандарти і правила, містобудівна і проектна документація.
Раніше Київрада ухвалила рішення про створення плану зонування території міста. Передбачається розділити на зони територію Подільського, Печерського та Шевченківського районів. Щоб розділити все місто на зони, за словами головного архітектора міста Сергія Целовальника, поки немає грошей. Відповідна робота буде проведена після того, як буде проведено успішний зонінг у зазначених районах.
Однак, зонінг стане можливим лише після того, як буде затверджено генеральний план Києва, а в проміжку між генпланом і зонінгом повинні бути складені детальні плани території.
Читайте також: Київрада ухвалила рішення про розширення меж Києва до 84,9 тис. га
Варто також відзначити, що КМДА хоче затвердити генплан міста на референдумі. Другий етап обговорення генплану почався в березні 2012 р. За словами Олександра Попова в генеральному плані Києва буде цілий розділ, що визначає список архітектурної, археологічної і культурної спадщини, яку не можна руйнувати. У свою чергу Сергій Целовальник заявив, що генплан забудови Києва вимагає обговорення ще півроку.