Київський Апеляційний адміністративний суд відкрив судове засідання, на якому буде розглянуто апеляцію адвокатів екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 листопада 2011 року про скасування рішення Шевченківського районного суду від 1 лютого 2005 р. Засідання відкрив головуючий у справі суддя, передає кореспондент РБК-Україна.
Київський Апеляційний адміністративний суд Києва, на якому розглядалася апеляція адвокатів екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 листопада 2011 р. про скасування рішення Шевченківського районного суду від 1 лютого 2005 р., оголосив перерву в засіданні до 11:30 19 грудня. Про це в ході засідання оголосив головуючий у справі суддя Ігор Петрик, передає кореспондент РБК-Україна.
Зазначимо, самої Тимошенко на засіданні не було.
Суд послідував прикладу розгляду першої апеляції і переніс розгляд справи, так толком і не приступивши до неї.
За словами адвоката колишнього прем'єр-міністра Бориса Нечепоренка, за поданням заступника генерального прокурора України Михайла Гаврилюка було скасовано рішення Шевченківського райсуду від 2005 р., в якому говориться, що в діях Тимошенко немає складу злочину. Мова йде про ухилення Тимошенко від сплати податків при використанні коштів з пластикових карт на території Російської Федерації.
Також Нечипоренко повідомив, що з матеріалів адміністративної справи проти Тимошенко пропав висновок експертів, що свідчив про невинність Тимошенко.
"Коли справа потрапила в Окружний адміністративний суд, стало відомо, що висновок фахівців в області податкового законодавства, на підставі якого в тому числі і була постанова Шевченківського райсуду, кимось незаконно вилучена", - заявив Нечипоренко.
За його словами, Окружний адміністративний суд не призначив жодних перевірок за цим фактом, а просто скасував рішення Шевченківського райсуду від 2005 р.
Під час сьогоднішнього засідання представники держобвинувачення не змогли відповісти на запитання журналістів про інкриміновану Тимошенко суму податкових зобов'язань, порадивши при цьому звернутися до прес-служби відомства.
Нагадаємо, раніше сьогодні Київський Апеляційний суд оголосив перерву в судовому засіданні, де розглядалася апеляція Тимошенко на рішення виїзного засідання Шевченківського районного суду про повторний арешт колишнього прем'єра, до 10:00 21 грудня. Таке рішення оголосила головуюча у справі суддя Ольга Єфименко.
Раніше в ході судового засідання суддя поставила на обговорення питання про можливість розгляду апеляції у відсутність Тимошенко. Прокурори, що підтримують держзвинувачення, висловили думку, що розгляд апеляції у відсутність Тимошенко, можливий.
У свою чергу, захисник екс-прем'єра Сергій Власенко зачитав заяву від Тимошенко, в якому йдеться, що колишній прем'єр-міністр просить розглядати її апеляцію у її відсутність. На думку Тимошенко, її присутність не вплине на рішення.
"Прошу вас розглядати в мою відсутність, оскільки вважаю, що моя присутність не вплине на рішення, тому що рішення приймається не складом суду, а в кабінеті Януковича", - йдеться в заяві екс-прем'єра.
Нагадаємо, сьогодні в Київському апеляційному адміністративному суді повинен був відбудеться розгляд апеляційної скарги адвокатів Тимошенко на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 листопада 2011 р. про скасування рішення Шевченківського райсуду Києва від 1 лютого 2005 року за нововиявленими обставинами.
Нагадаємо, 8 грудня Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення у справі корпорації "Єдині Енергетичні системи України" ЄЕСУ обрати для екс-прем'єр-міністра Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.
Суд ухвалив відповідне рішення після майже 12-годинного засідання. За словами захисника Юлії Тимошенко - Сергія Власенка - в мотивації рішення суд, зокрема, зазначив, що "перебуваючи на волі, вона може перешкоджати слідству". Він висловив здивування з приводу того, яким чином Тимошенко може перешкоджати слідству на волі, адже вона вже знаходиться в'язниці.
Зазначимо, в той же день у Верховній Раді депутати БЮТБ заблокували трибуну ВР, вимагаючи декриміналізації статей Тимошенко. Депутати вимагали включення до порядку денного роботи парламенту проекти законів про декриміналізації статей, за якими засуджено екс-прем'єр Тимошенко.
7 грудня повідомлялося, що суддя Шевченківського райсуду Києва Андрій Трубніков прийняв рішення провести виїзне засідання з обрання Юлії Тимошенко запобіжного заходу у камері Лук'янівського СІЗО. З відповідним клопотанням до судді звернулися представники Генпрокуратури. Суддя Трубніков на місці прийняв рішення задовольнити це клопотання і провести таке засідання.
Суддя Трубніков повідомив, що отримав від керівника Лук'янівського СІЗО заяву, написану Тимошенко, про те, що вона за станом здоров'я не може приймати участь в цьому судовому засіданні. У той же час адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що це нібито заяву було отримано від Юлії Тимошенко шахрайським чином, оскільки вона не могла перед його написанням отримати юридичну консультацію. Власенко передав судді іншу заяву, написану Юлією Тимошенко пізніше, в якій вона просить розглядати цю справу лише в її присутності.
Раніше повідомлялося, що захист Юлії Тимошенко оскаржить в суді постанову про порушення Службою безпеки України (СБУ) кримінальної справи про діяльність корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).
Нагадаємо, 20 жовтня 2011 р. Генеральною прокуратурою України скасовано незаконну постанову про закриття кримінальної справи щодо Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн грн та ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн грн шляхом впровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ і приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорній компанії Somolli Enterprises Limited.
Раніше повідомлялося, що Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи за екс-прем'єру в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Згідно з повідомленням, Генпрокуратура України вирішила, що підслідність по всіх справах Тимошенко, будуть встановлювати слідчі СБУ.
У провадженні СБУ знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням у вчиненні в 1996-2000 рр. замах на розтрату коштів держбюджету Україні в 405,5 млн дол.
Крім того, у виробництві головного слідчого управління Державної податкової служби України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол., незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму понад 47 млн грн шляхом запровадження фінансової схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "ЄЕСУ" і приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.
Раніше, 5 грудня ц.р., прес-служба ДПСУ повідомила, що слідчі податкової міліції будуть надавати екс-прем'єр-міністру Тимошенко в приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення відповідні матеріали судових експертиз.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва на засіданні 1 грудня не задовольнив клопотання захисту про зміну або скасування запобіжного заходу Тимошенко.
11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.
На рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.
29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь якої апеляції у справі Тимошенко.
Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки . Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.
Президент Польщі Броніслав Коморовський під час прес-конференції 28 листопада в Києві сказав, що справу Тимошенко необхідно вирішити для створення необхідної оцінки ЄС. Янукович у свою чергу заявив, що доручив забезпечити Юлії Тимошенко "всі умови на європейському рівні".