Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон підтвердив, що всі британські військовослужбовці будуть виведені з Афганістану не раніше кінця 2014 р. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон підтвердив, що всі британські військовослужбовці будуть виведені з Афганістану не раніше кінця 2014 р. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".
На зустрічі в передмісті Лондона з Президентом Афганістану Хамідом Карзаєм, який прибув в Британію з візитом, Кемерон зазначив, що і після виведення військ його країна буде підтримувати Афганістан і налаштована на "довгострокове партнерство" з Кабулом.
"Ми хочемо, щоб у нас з Афганістаном були тривалі відносини ще через довгий час після того, як наші бойові частини повернуться додому, а це відбудеться в кінці 2014 р.", - заявив Кемерон.
Зараз в Афганістані у складі міжнародних сил розміщені понад 9 тис. британських військовослужбовців. Великобританія розмістила своїх солдатів переважно в провінції Гільменд. Досі в цій країні загинули близько 400 британців.
Раніше газета The Guardian повідомляла, що Рада національної безпеки Великобританії в кінці грудня 2011 р. представить на розгляд Кемерону пропозицію про дострокове виведення 4 тис. британських військових з Афганістану до кінця 2013 р. в цілях економії оборонного бюджету країни. Ще така ж кількість британців повернеться додому роком пізніше. Таким чином, до кінця 2014 р., на який заплановано остаточне виведення військ НАТО з Афганістану, британці залишать лише кілька сотень військових для підтримки безпеки в Кабулі.
Нагадаємо, раніше Комітет оборони палати громад парламенту Сполученого Королівства рекомендував Кемерону не поспішати з відкликанням британських військовослужбовців з Афганістану. Парламентарії вважають, що занадто швидке виведення військовослужбовців Великобританії з регіону може вплинути на розстановку сил в Афганістані, послабивши міжнародну коаліцію.
Нагадаємо, в операції в Афганістані бере участь багатонаціональний контингент антитерористичної коаліції, який очолюють представники командування збройних сил США, а також контингент ISAF під командуванням НАТО. У їх завдання входить пошук і знищення бойовиків руху "Талібан" і міжнародного терористичного угрупування "Аль-Кайеда".
В даний час чисельність міжнародного контингенту в Афганістані становить близько 150 тис. осіб, з них 100 тис. - американці.
У червні минулого року Президент США Барак Обама заявив, що США починають поступове виведення військ з Афганістану, який закінчиться в 2014 р. До вересня 2012 р. планується вивести з цієї країни 23 тисячі американських солдатів. Ще 10 тис. покинули Афганістан у минулому році.
Після цієї заяви Обами про те, що до кінця 2014 р. повинна завершитися передача відповідальності за безпеку в Афганістані від міжнародних сил - місцевій армії і правоохоронним органам, низка європейських країн, зокрема Франція і Німеччина, також заявили про скорочення свого контингенту. До кінця року Великобританія має намір вивести, згідно з планом, 500 солдатів.
Напередодні президент Франції Ніколя Саркозі на зустрічі з Карзаєм заявив, що Франція виведе свої війська на рік раніше, ніж планувалося. Французькі військові залишать Афганістан уже до кінця 2013 р. На 2012 р. заплановане виведення 600 солдатів. Всього до кінця цього року країну повинні залишити всього близько 1000 французьких військовослужбовців.
Зазначимо, у четвер, 26 січня, Бундестаг продовжив ще на рік мандат на перебування німецьких військовослужбовців в Афганістані і схвалив скорочення їх чисельності на 450 осіб.
Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1 тис. 605 чоловік, поранених - 11 тис. 684 людини.
Експерти говорять, що виведення з Афганістану британських і американських військ дозволить талібам відновити свій вплив у країні. Крім того, оглядачі зазначають, що процес виведення військ НАТО з Афганістану буде складним. Як показало соціологічне дослідження ООН, афганське населення в масі своїй не довіряє місцевій поліції. Афганці відзначають корумпованість працівників МВС.