Казахстан вимагає облаштувати кордон Митного союзу з Україною. Про це заявила міністр з основних напрямів інтеграції і макроекономіки Євразійської економічної комісії Тетяна Валова в інтерв'ю "Комерсанту-Україна".
Казахстан вимагає облаштувати кордон Митного союзу (МС) з Україною. Про це заявила міністр з основних напрямів інтеграції і макроекономіки Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Тетяна Валова (на фото) в інтерв'ю "Комерсанту-Україна".
Так, на питання про можливе розширення Митного союзу Валова відповіла: "Ми не прихильники масштабного розширення. Хоч би тому, що бачимо, до чого призвела така політика в ЄС. Тому до подальшого розширення ми ставимося стримано".
Вона зазначила, що Казахстан був вимушений облаштовувати реальний митний кордон з близькою йому Киргизією і вимагає зробити те ж саме на кордоні з Україною.
Читайте також: Україна і Білорусь починають демаркацію кордону
"Облаштування митного кордону - хворе питання, і це підштовхнуло Киргизію до того, що вони почали бачити себе членом МС. Виникає нове питання - сусідній з Киргизією Таджикистан. Він не заявляв про бажання вступити в МС, проте питання стоїть - робити чи ні між нами митний кордон", - зазначила Валова.
Нагадаємо, вчора представники України і Білорусі на зустрічі Президентів Віктора Януковича і Олександра Лукашенка підписали низку офіційних документів, зокрема протокол про ратифікацію договору між Україною і Білоруссю про державний кордон від 12 травня 1997 р.
Сам договір між країнами був підписаний 12 травня 1997 р. і ратифікований Верховною Радой України 18 липня 1997 р.
Читайте також: Азаров підписав меморандум про поглиблення взаємодії між Україною і ЄЕК (фото)
Радник Президента України, керівник головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Андрій Гончарук заявив, що облаштування державного кордону з Білоруссю є окремим елементом успішного розвитку безвізового діалогу України з Європейським Союзом.
Зокрема, за його словами, висновок протоколу про ратифікацію договору про державний кордон між Україною і Білоруссю слід розглядати як ще один практичний крок, спрямований на виконання плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
Читайте також: ЄС просить Україну пояснити свої "євразійські справи", - джерела
Зазначимо, що Росія пропонує Україні вступити в Митний союз, результатом чого може стати зниження ціни на газ для України. Проте Київ має намір поступово приєднуватися до деяких правил МС. Український уряд 25 березня створив робочу групу з питань поглиблення співпраці з МС і Єдиним економічним простором Білорусі, Казахстану і Росії, а 31 травня підписав меморандум про поглиблення взаємодії з ЄЕК.
З 1 січня 2012 р. на просторі Росії, Білорусії і Казахстану запрацювала нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що усередині ЄЕП буде забезпечено вільне переміщення товарів, послуг і капіталів через державні кордони країн-учасниць. Разом з утвореним раніше Росією, Білоруссю і Казахстаном Митним союзом ЄЕП повинно стати важливою віхою на шляху до створення іншого крупнішого інтеграційного об'єднання - Євразійського економічного союзу (ЄЕС).