Католики, протестанти і парафіяни частини православних церков сьогодні зустрічають Різдво за григоріанським календарем. Виняток становлять православні України, Росії, Білорусії, Сербії, Грузії, Македонії, Чорногорії, Ефіопії і Ізраїлю, які відзначають це свято в ніч на 7 січня - за юліанським календарем.
Католики, протестанти і парафіяни частини православних церков сьогодні зустрічають Різдво за григоріанським календарем. Виняток становлять православні України, Росії, Білорусії, Сербії, Грузії, Македонії, Чорногорії, Ефіопії і Ізраїлю, які відзначають це свято в ніч на 7 січня - за юліанським календарем.
Тисячі паломників і туристів зі всього світу приїжджають до Віфлеєму на святкування Різдва. Місто на Західному березі річки Йордан чекає приїзду 90 тис. осіб. Опівночі суботи в церкві Різдва, де за переказами, народився Ісус Христос, пройшла традиційна святкова служба. Палестинський священнослужитель Фуад аль-Тува від імені всіх християн закликав до миру на Святій Землі і на Близькому Сході. "Всі ми сьогодні просимо Бога дарувати нам мир, якого ми дійсно потребуємо. Ми просимо миру на Близькому Сході і на Святій Землі", - заявив він.
Будучи за походженням палестинським арабом і громадянином Йорданії, патріарх аль-Тува у своїй промові висловив занепокоєння за християн у зв'язку з недавніми заворушеннями в близькосхідних країнах, попросивши їх підтримати рух у бік свободи і демократії.
В урочистостях взяв участь голова Палестинської адміністрації Махмуд Аббас. Мер Віфлеєму Віктор Батарсех сказав про свої надії на те, що нинішнє свято наблизить палестинців до їх мрії про свою державу.
Кількість іноземних паломників у Віфлеємі щороку зростає: люди натхнені зниженням рівня iзраїльської-палестинського насильства, яке часто затьмарювало один з головних християнських свят у минулому. Сьогодні всі люди, які прибули на площу Мангер у Віфлеємі, об'єдналися в передчутті довгоочікуваного свята. Іноземні паломники разом з місцевими жителями співають різдвяні гімни і закликають до світу.
У Європі головні урочистості проходять в соборі Святого Петра у Ватикані. Різдвяне богослужіння там провів Папа Римський Бенедикт XVI. Богослужіння різдвяного святвечора в Римі було відсунуто на дві години від півночі: меса почалася о 22:00 за місцевим часом, щоб не мучити понтифіка занадто пізньою службою.
За кілька годин до початку меси Бенедикт XVI запалив свічку "надії і миру" у вікні папських покоїв, що виходять на площу Святого Петра. Традиція ця була закладена його попередником Папою Римським Іоанном Павлом II. Понтифік звернувся з промовою до віруючих, що прибули до Ватикану. Бенедикт XVI провів традиційну різдвяну месу, попросивши в Бога "вселити мир в наші серця". Папа засудив комерційний підхід до Різдва і закликав віруючих не звертати уваги на "поверхневий блиск" священного свята, а знову відкрити для себе істинний сенс скромності Ісуса.
Понтифік також зазначив, що всі, хто відзначає Різдво в бідності, не забуті. За його словами, віруючі повинні прагнути до смиренності, оскільки сам Ісус з'явився на світ бідним, беззахисним і оточеним жорстокістю. "Сьогодні Різдво стало комерційним святом. Блискучі вогні святкування затьмарюють істинний сенс Різдва і таємницю смиренності Бога", - заявив Бенедикт XVI, нагадавши, що Ісус закликає нас до смирення і простоті.
"Попросимо Господа нашого, щоб він допоміг нам побачити істину, переховувалася за поверхневим блиском Різдва, і знайти справжню радість", - закликав понтифік у проповіді під час всеношної божественної літургії в соборі Святого Петра у Ватикані.
Перед багатотисячним натовпом віруючих Бенедикт XVI з'явився на спеціальній мобільній платформі, спеціально створеній для його безпеки і зручності після того, як в 2009 р. одна з прихожанок, 25-літня Сюзанна Майоло, штовхнула Папу Римського. Пізніше з'ясувалося, що вона страждала психічним розладом.
Сьогодні вранці Бенедикт XVI виступив з традиційною різдвяною промовою Urbi et Orbi ("Граду і Світу") в соборі Святого Петра у Ватикані. Звертаючись до багатотисячної аудиторії з балкона церкви, понтифік закликав покласти край всім збройним і дипломатичним конфліктам у світі. Зокрема, Папа закликав до мирного співіснування на Близькому Сході, на Корейському півострові і в інших частинах світу, а також заявив про необхідність надання допомоги потерпілим від стихійних лих. Окремо понтифік закликав віруючих молиться за мир в Сирії.
Вітальні слова понтифік виголосив на 65 мовах світу, в тому числі і по-українськи. "Сердечно вітаю вас з Різдвом Христовим!", - сказав папа Римський.
Віктор Янукович привітав українців з католицьким Різдвом. "Сердечно вітаю вас із радісним святом Різдва Христового. Щороку ми відзначаємо цю подію - прихід у світ Спасителя, який єднає християн своєю любов'ю. Хай світло Віфлеємської зірки осяює ваші душі, даруючи мир, родинний затишок і достаток. Веселих Різдвяних свят!", - говориться в привітанні Президента, розміщеному на сайті глави держави.
Святкування Різдва в Європі, Північній Америці та Віфлеємі триватимуть до самого вечора.
Різдво Христове - один з головних християнських свят, встановлене на честь народження тіла Ісуса Христа від Діви Марії. Для більшої частини населення західних країн Різдво давно вже стало просто сімейним святом, сезоном відпусток і покупок в магазинах. Втім, і у такому вигляді воно не влаштовує багатьох атеїстів і представників інших релігій, які вважають, що святкування Різдва на державному рівні обмежує їхні права.