ru ua

Касперський: До кібератак найбільше схильні країни, що розвиваються

Автор: RBC.UA
Світ входить в епоху кібертероризму. Про це в ході 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES заявив генеральний директор "Лабораторії Касперського" Євген Касперський.

Світ входить в епоху кібертероризму. Про це в ході 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES заявив генеральний директор "Лабораторії Касперського" Євген Касперський, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: На Близькому Сході виявлено новий комп'ютерний вірус класу кіберзброї

"Ми входимо в епоху кібертероризму. Ми пережили недавно три шоки: тероризм, фінансова криза і політична криза. Наступний світовий шок - кібертероризм і кібератаки", - зазначив Касперський.

"Ми залежимо від комп'ютерних систем, і немає жодної повністю захищеною країни. А країни, що розвиваються, понад усе схильні до атак" - підкреслив експерт.

Читайте також: Україна виявилася однією з найбільш небезпечних країн для веб-серфінгу

Нагадаємо, у травні ц.р. стало відомо, що Україна, за підсумками 2011 р., піднялася на 8 сходинок - з 31 на 23 - у світовому рейтингу країн за найбільшою кількістю кіберзагроз і вперше увійшла в десятку країн з найбільшою кількістю спам-зомбі, фішингу та мережевих атак.

Відповідно до щорічного звіту Symantec про рівень кіберзлочинності, найбільше зростання шкідливих активностей можна спостерігати у вигляді збільшення кількості спам-зомбі у країні - тут Україна у 2011 році вийшла на 7 місце у світі, хоча ще у 2010 р. займала 20-й рядок.

Читайте також: Роберт Гейтс: Оборонні системи США постійно зазнають кібератак

Збільшення числа загроз також проявилося і у вигляді зростання числа ботів - шкідливих програм, які автоматично виконують дії замість людей, часто без їх згоди. За даним параметром Україна за рік піднялася на 6 позицій у рейтингу і у 2011 році посіла 40-ву сходинку. Крім того, українські боти були визнані найбільш довгоживучими - за тривалістю роботи вони займають 9 місце у світі, функціонуючи в середньому 10 днів. Це говорить про те, що жителі України приділяють незначну увагу інформаційній безпеці, в результаті зараження шкідливим ПЗ їхні комп'ютери перетворюються на ботів, контрольованих зловмисниками протягом досить тривалих періодів.

Серед міст України за кількістю ботів лідирує Київ. Слідом ідуть такі міста, як Львів, Одеса, Макіївка і Донецьк.

Читайте також: США почали підготовку до кібервійн

Якщо розглядати позиції України за числом інтернет-загроз серед країн регіону EMEA, у який входить Європа, Близький Схід і Африка, то країна у 2011 році зайняла 12 місце за кількістю Інтернет-загроз.

На думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поряд із Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою - Індією. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кібер-злочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один із найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Зазначимо також, що, за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол. Експерти говорять про тривожну тенденцію: за останні роки кіберзлочинність стала більш організованою і набула форми бізнесу. Дії хакерів орієнтовані на отримання довгострокового доходу. Більш того, до збитків компаній можна віднести не тільки прямий збиток від дій хакерів, але й витрати на оборону від кібератак.

У 2006 р. витрати американських компаній на інформаційну безпеку склали 61,5 млрд дол. А за підсумками 2010 р. показник перевищив позначку в 100 млрд дол. За минулий рік відбувся приріст майже на третину - до 130 млрд дол. У результаті, за якихось п'ять років витрати на превентивні заходи подвоїлися.