За підсумками road show планується підписання контрактів на суму не менше 2 млрд дол. Про це під час підсумкової прес-конференції повідомив голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами України Владислав Каськів, передає кореспондент РБК-Україна.
За підсумками road show планується підписання контрактів на суму не менше 2 млрд дол. Про це під час підсумкової прес-конференції повідомив голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами України Владислав Каськів, передає кореспондент РБК-Україна.
"Фінальним підсумком ... road show буде не тільки величезне збільшення інформації про Україну. Не тільки збільшення обізнаності серед світових компаній і серед взагалі громадськості, а абсолютно конкретні результати. Ми очікуємо ..., що не менш трьох контрактів будуть підписані в рамках реалізації національних проектів, контрактів не менше, ніж на 2 млрд дол. за підсумками цих road show", - сказав Каськів.
За його словами, організація road show вартувала близько 10 млн грн. "Зараз ми використали на всі road show у цьому році...станом на теперішній момент близько 10 млн грн... В наступному році ми плануємо провести міжнародний інвестиційний форум високого рівня за участю керівників держав, урядів провідних інвесторів. Орієнтуємося на червень 2012 р. Ми плануємо збільшити кількість фінансових центрів до 25-ти", - повідомив Каськів.
Нагадаємо, що реалізація road show є одним з компонентів інвестиційної реформи. Загальної і основною метою реформи є активне залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України, формування позитивного інвестиційного іміджу України у світі, а також позиціонування України як провідного фінансового, політичного і бізнес-центру в Східній Європі.
Протягом кампанії road show (перший етап якого триватиме близько двох місяців) українська делегація відвідала найбільші фінансові центри світу, що знаходяться в Америці, Європі, Азії і на Близькому Сході. Проведення презентацій відбувається за формулою "Один день - одне місто".
У кожній презентаційній точці road show були представлені відомості про інвестиційний клімат та інвестиційне законодавство України, інформація про госинвестпроектах.
Формат road show передбачає можливість підписання контрактів і угод щодо конкретних інвестиційних та Національних проектів, що значно прискорює процес залучення іноземних інвестицій.
Road show передбачало презентацію наступних національних проектів: "LNG-термінал", "Олімпійська надія-2022", "Чисте місто", "Відкритий світ", "Енергія природи" і кількох інших, в різних країнах, де відбувається конкретна презентація.
Крім того, Каськів підтвердив, що сумарний обсяг інвестицій в Україну за підсумками 2011 р. повинен перевищити 7,5 млрд дол. "Прямі іноземні інвестиції в Україну станом на січень-жовтень 2011 р. склали 5,5 млрд дол., це на 35,7% більше ніж за аналогічний період минулого року. Я підкреслюю, непростого року. І якщо така тенденція збережеться і в останньому кварталі, тобто 35% відсотків збільшення порівняно з попереднім роком, то сумарний обсяг інвестицій за рік, як ми і очікували, повинен досягти 7,5 млрд дол.", - сказав Каськів.
Крім того, за його словами, вже законтрактовано інвестицій на 450 млн дол. "На сьогоднішній день ми фізично вже законтрактували більше 450 млн дол... А взагалі... нашими партнерами в різних регіонах світу ми уклали рамкові угоди про інвестування в реалізацію національних проектів суму, яка фактично становить 3,7 млрд дол.", - повідомив голова Держагенства.
За словами Каськіва, витрати Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами на грудень 2011 р. склали 149 млн грн. "На сьогодні витрати агентства в 2011 р. - 149 млн грн. З них 5,7 млн грн - на апарат, 12,1 млн грн - на регіональні центри ..., 3,9 млн - на імідж. Звичайно, ще будуть витрати, так як іміджеві заходи, вони фактично виконуються, а потім за фактом оплачуються бюджетом. 56,9 млн грн - розробка ТЕО, 71 млн грн - перинатальні центри ...", - додав Каськів.
Він також відзначив, що на потреби держагенства з інвестицій і управління національними проектами у 2012 р. потрібно 800 млн грн з бюджету. За його словами доля держави в кожному національному проекті повинна становити від 5-7%.
Зазначимо, на початку року перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що, за оцінками уряду, в 2011 р. в економіку України буде залучено понад 100 млрд грн інвестиційних коштів.
Нагадаємо, на початку грудня Каськів повідомив, що в Україні офіційно затверджено 11 національних інвестиційних проектів, в які необхідно вкласти 15 млрд дол. "Сьогодні ми маємо офіційно затверджений перелік з 11 національних проектів, фінансування яких становить приблизно 15 млрд дол. По більшості проектів ми завершили розробку техніко-економічного обґрунтування. Також по більшості з них уже визначені конкретні партнери, з якими ми працюємо. За багатьма проектами ми вже маємо домовленості і структуруємо угоди в режимі підготовки контрактів", - сказав Каськів.
Також, за його словами, комітет з економічних реформ додав до інвестиційних проектів аграрний напрям і запропонував три нових національних проекти. "На останньому комітеті економічних реформ були розглянуті ініціативи щодо кількох національних проектів, у першу чергу, ми додаємо новий напрямок - це аграрний сектор, яке визначає три національних проекти. Це будівництво сільськогосподарських ринків, розвиток виробництва зерна в Україні і тваринництво, а також проект, який, я вважаю, може стати інструментом радикальних змін в Україні - це національний проект розвитку індустріальних парків", - пояснив він.
За словами Каськіва, виходячи з ситуації, яка складається в світі, Україні сьогодні дуже важко залучати інвестиції. "Якщо об'єктивно подивитися на ці процеси, які відбуваються у світі, то обсяг інвестицій в світі різко скорочується, активність на ринках падає, і Україні доводиться брати участь в досить жорсткій конкурентній боротьбі за ті інвестиційні ресурси, які ми можемо залучити в країну", - пояснив він.
Нагадаємо, чистий приріст іноземних інвестицій в Україну в 2009 і 2010 рр. склав 4,41 і 4,6 млрд дол. відповідно. Якщо у 2010 р. спостерігався приріст на 4,9% порівняно з попереднім роком, то 2009-й показав падіння на 27,4%, що цілком відповідає тодішній економічній ситуації.