ua en ru

Канадський парламент: Відносини України і Канади можуть ускладнитися через Тимошенко

Автор: RBC.UA
Канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер звернувся до Президента України Віктора Януковича з попередженням, що українсько-канадські двосторонні відносини можуть бути ускладнені "у зв'язку з політичним переслідуванням" Юлії Тимошенко.

Канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер звернувся до Президента України Віктора Януковича з попередженням, що українсько-канадські двосторонні відносини можуть бути ускладнені "у зв'язку з політичним переслідуванням" Юлії Тимошенко. Про це повідомив член канадського парламенту Тед Опіц в ході екстрених дебатів у канадському парламенті щодо ситуації в Україні, говориться на сайті канадського парламенту.

"Віктор Янукович вже дав зрозуміти, що засудження демократичними націями вироку Юлії Тимошенко не призведе до її звільнення. Він наполягає на тому, що верховенство закону і незалежність судової влади в Україні існують... Але вирок у справі Тимошенко заперечує міжнародно визнані процесуальні норми. Хоча слухання були спочатку прозорими та відкритими для громадськості, останні етапи судового засідання проходили за закритими дверима... Це явна маніпуляція правосуддям для усунення опозиційного політика від права обіймати державні посади протягом трьох років", - заявив Опіц.

Крім того, відкриття нової кримінальної справи (про борги ЄЕСУ перед Міноборони РФ) на наступний день після оголошення вироку Тимошенко, на думку політика, свідчить про те, що "українська судова система застосовує селективне правосуддя і, мабуть, дозволяє політичним інтересам втручатися в судовий процес".

"Цей випадок означає набагато більше, ніж доля одного українського лідера. Мова йде вже про те, чи поважає український уряд основні права людини, чи несе він відповідальність за забезпечення справедливості і належної правової процедури відповідно до законодавства в державі... Українська влада повинна розуміти, що її дії негативно вплинуть як на міжнародну репутацію країни, так і на відносини України з Канадою", - додав Опіц.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. 13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи Президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренка, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року. Зазначимо, крім цих двох справ проти Тимошенко також порушені справи щодо коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу по продажу квот на викиди парникових газів, і щодо зловживання при закупівлі урядом за завищеною ціною 1000 автомобілів швидкої допомоги, що призвело до збитків держави в 50 млн грн.

На Київ через це обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично мотивованим, заявив і Президент Європарламенту Єжи Бузек. ЄС вчора скасував візит Януковича до Брюсселя, намічений на 20 жовтня.