З боями і синцями народні обранці все ж обрали нове керівництво Верховної Ради, при цьому залишивши старого прем'єр-міністра. Настільки важливі для держави рішення вмістилися в півдня роботи парламенту. Схоже, Рада має намір і далі працювати за принципом "аби було журналістам про що говорити". Весь день газети, інформагентства і соцмережі обговорювали не призначення Азарова на посаду прем'єра, або Рибака на посаду спікера, а... бійки, бійки і ще раз бійки.
З боями і синцями народні обранці все ж обрали нове керівництво Верховної Ради, при цьому залишивши старого прем'єр-міністра. Настільки важливі для держави рішення вмістилися в півдня роботи парламенту. Схоже, Рада має намір і далі працювати за принципом "аби було журналістам про що говорити". Весь день газети, інформагентства і соцмережі обговорювали не призначення Азарова на посаду прем'єра, або Рибака на посаду спікера, а... бійки, бійки і ще раз бійки.
Саме такі враження від перших двох днів роботи нового парламенту. Ми вже писали про підсумки першого дня роботи ВР сьомого скликання, тут же поговоримо про день другий, вчорашній.
Читайте також: Підсумки першого дня роботи ВР VII скликання
Парламентські вибори як рукою зняли нудьгу і рутину в Раді, на зміну млявим обговоренням і голосуванням "за помахом руки" прийшли ультиматуми, бійки і якийсь баланс. Так, саме баланс, якого так не вистачало минулому парламенту. Коли вчора камери зняли регіонала, який голосував за свого сусіда, у сесійній залі здійнявся такий галас і гам, що Олександр Єфремов був вимушений просити своїх хлопців не зловживати картками. "Тушку" Табалова взагалі змусили здати картку в Президію ВР, а коли Ірина Фаріон "наїхала" на Миколу Азарова з приводу його "української мови", той нічого не зміг придумати як погодиться, що "потрібно пакращівать украінскую мову". Мабуть, опозиція вирішила налякати регіоналів, а заразом і підвищити рейтинг собі.
До жаркого робочого дня регіонали готувалися зранку. Перед початком засідання Єфремов провів збори фракції, на якому дав інструктаж з приводу голосування. Опозиція підтяглася в зал вже до 10:00. Єфремов відкрив засідання, і Рада приступила до розгляду питання про обрання спікера. Але тількии засідання почалося, як опозиція заблокувала трибуну парламенту, а в сесійній залі почалася чергова бійка між депутатами від ПР і депутатами від "Свободи" і "Батьківщини". Справа в тому, що регіонали згадали методологію минулої Ради і почали голосувати картками своїх партійців, після чого Тягнибок зажадав припинити це. У результаті закінчилася справа бійкою, а депутат Медуниця отримав тілесні ушкодження. Кандидат в спікери Володимир Рибак виступав під вигуки "Ганьба!".
Читайте також: Другий день роботи ВР ознаменувався новими бійками
Коли в залі з'явився Табалов, опозиція хором почала скандувати "Тушку - геть!". На цьому ґрунті виник ще один скандал. Регіонали вмовили Табалова здати картку Єфремову, а той передав її Президії. З горем навпіл Рибака таки обрали спікером. У помічники йому були делеговані комуніст Ігор Калетник і свободівець Руслан Кошулинський. І якщо другий сяяв від радості і першої посади в парламенті, то на обличчі Калетника читався смуток за втраченою митницею. Робота в Раді нервова і не така прибуткова.
Після цього парламентарії пішли на перерву. Любителі екстриму тут же затихли в очікуванні якоїсь капості від "Свободи". Але, як виявилося, забору радикали більше не пиляли, дверей не виносили, і навіть по фізіономії нікому не надавали. Хоча першим кандидатом тут міг стати відомий русофіл Вадим Колесніченко, який користується особливою любов'ю серед свободівців. Але свого колегу по партії вдало прикрили регіонали, відбивши атаку "Свободи". Але чи зможуть вони постійно захищати свого горе-депутата, який любить виступати в Раді з приводу російської та української мов? "Свобода" завжди готова "пояснити" Колесніченку свою позицію.
Читайте також: ВР VII скликання: Рибак - спікер, Калетник і Кошулинський віце-спікери
Після перерви Рада зібралася, щоб схвалити кандидатуру Азарова на посаду прем'єра. На відміну від подій першої половини дня, цього разу все пройшло тихо. В опозиції усвідомлювали, що голоси для обрання Азарова у ПР є, а значить з цим вже нічого не поробиш. "Свобода" також вела себе незвично тихо і навіть випад Фаріон у бік Азарова не викликав продовження. Тільки повеселив публіку. Мабуть призначення Кошулинского віце-спікером частково задовольнило амбіції "Свободи" і вона вирішила відкласти нові бої на наступний раз.
Свої голоси за Азарова крім ПР і КПУ віддали 12 позафракційних депутатів. Це депутати Єремєєв, Лабазюк, Литвин, Мартиняк, Палиця, Тимошенко, Івахів, Лабунська, Миримський, Мошенський, Рибаков, Чудновський. Немає сумніву, що вони будуть працювати в Раді у фарватері політики регіоналів, навіть якщо залишаться позафракційними. Це означає, що для таких фракцій як "Удар" є резерви. Сьогодні Кличко підтвердив припущення, що партія буде вести переговори з деякими позафракційними депутатами на предмет їх вступу до фракції Кличка.
Читайте також: Микола Азаров призначений на посаду прем'єр-міністра України
Коли включили звернення Президента до ВР, опозиція оперативно залишила зал. Депутати, що залишилися, поплескали Януковичу, і Рада незабаром розбрелася. В результаті, ці два дні роботи Верховної Ради виявилися більш насиченими, ніж попередні два роки.
Після цього скрупульозні журналісти до глибокої ночі обговорювали спільні фотографії "непримиренних суперників" зі "Свободи" і ПР, на яких депутати душевно сміються і щось обговорюють. Також особливою популярністю телеканалів і видань користувалися цінні кадри бійки в парламенті, які вже побачила вся країна. Від всюдисущих камер журналістів не вислизне нічого. І нас ще чекає безліч цікавих кадрів, але вже на наступному тижні.