Федеральна розвідувальна служба Німеччини BND спростувала інформацію про те, що німецькі розвідники нібито надали допомогу у виявленні колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі, опубліковану раніше тижневиком Der Spiegel, повідомляє Deusche Welle.
Федеральна розвідувальна служба Німеччини BND спростувала інформацію про те, що німецькі розвідники нібито надали допомогу у виявленні колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі, опубліковану раніше тижневиком Der Spiegel, повідомляє Deusche Welle.
Розвідувальній службі Німеччини не було відомо місцезнаходження Каддафі в той день, коли він був виявлений повстанцями, заявив увечері 22 жовтня представник BND Дітер Арндт. "Вся ця історія є вигадкою", - цитують слова Арндта інформаційні агентства.
Раніше онлайн-видання тижневика Der Spiegel опублікувало повідомлення про те, що співробітникам Федеральної служби розвідки вже давно було відомо, де конкретно в своєму рідному місті Сірті ховався Каддафі.
За версією видання. місце, де переховувався повалений лівійський диктатор Муаммар Каддафі, було виявлено завдяки допомозі з боку німецької розвідки. Згідно овідомленню, компетентні органи ФРН стверджують, що німецька розвідка не повідомила точних координат, які могли б дати можливість нанести прицільний удар по Каддафі, однак партнери по НАТО все одно могли зрозуміти, де знаходився колишній диктатор.
Крім того повідмлялося, що німецька розвідка традиційно містить густу мережу інформаторів в арабських країнах і тому її співробітники прекрасно знали, де ховався Каддафі.
Зазначимо, командувач силами, які захопили вождя Лівійської Джамахірії, Омран Овейб розповів в ексклюзивному інтерв'ю ВВС про останні миті життя Муаммара Каддафі і про те, як безуспішно намагався врятувати йому життя.
За словами Овейба, пораненого полковника виволокли з дренажної труби, в якій він ховався в Сирті, після чого той зробив кілька кроків і впав без свідомості, коли навколо почалася стрілянина.
Овейба підкреслив, що вогонь вівся з усіх сторін, і було неможливо визначити, хто саме стріляв у Каддафі. Овейба сказав також, що приймає на себе всю відповідальність за смерть колишнього лівійського лідера. "Деякі з моїх бійців бажали розстріляти полковника, але я намагався не допустити цього".
Смерть Каддафі продовжує викликати питання. За одними відеозаписами, що потрапили в ЗМІ, можна зробити висновок, що мертвого полковника тягнуть волоком по вулицях. На інших роликах видно, що закривавленого і ще живого Каддафі піддають образам і знущанням і кладуть на капот автомобіля.
США вимагають від лівійської влади представити вичерпний звіт про справжні обставини загибелі полковника. Вашингтон вважає, що розслідування має бути проведено "у відкритій і прозорій манері". Такої ж думки дотримуються ООН, "Міжнародна амністія", глава російського МЗС Сергій Лавров, а також родичі Каддафі.
"Є два відео - на одному він живий, а на іншому - мертвий, а щодо того, що відбувалося між цими двома зйомками на мобільний телефон, існує чотири або п'ять різних версій. Це викликає дуже серйозну заклопотаність", - заявив представник верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл.
У свою чергу, виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Лівії Махмуд Джибріль заявив, що шкодує про те, що Каддафі не дожив до суду. "Особисто я хотів би, щоб він залишився в живих. Я хотів би дізнатися, чому він вчинив так з лівійським народом. Я хотів би виступити обвинувачем на процесі над ним".
Керівництво НАТО також заявило, що не знало про те, що в колоні машин, яка піддалася бомбардуванню, перебував Каддафі. "Ці машини виїхали з Сирта на великій швидкості і намагалися розчистити собі шлях. Вони везли багато зброї і боєприпасів, що становило серйозну загрозу для місцевих жителів", - йдеться в заяві НАТО.
Після кількох ударів французьких винищувачів близько десятка автомобілів були знищені або пошкоджені. "Дії НАТО були продиктовані тільки необхідністю зменшити небезпеку для мирного населення, як вимагає мандат ООН. НАТО не полює за окремими особами", - підкреслюється в документі.
Як стало відомо. тіло колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі буде передано його родичам. Нова влада Лівії зараз проводить консультації з людьми з Сірта, кому передати тіло загиблого диктатора. Там знаходяться деякі його родичі, і швидше за все саме туди і відправиться тіло Каддафі.
Повідомляється, що питання може бути врегульовано в самий найближчий час. При цьому, де буде похований убитий лідер Джамахірії поки ще не вирішено.
Раніше повідомлялося, що родичі Каддафі звернулися до міжнародних організацій з вимогою чинити тиск на лівійську владу, щоб ті передали його тіло до міста Сірт, де Каддафі поховають відповідно до мусульманських звичаїв.
Нагадаємо, лідер Джамахірії, що правив країною більше 40 років і ховався з серпня 2011 р., був убитий, коли автоколона поваленого глави держави намагалася вирватися з обложеного Сірта. Спочатку авіація НАТО завдала по ній удар, змусивши повернути назад, потім конвой був атакований солдатами ПНР.
Через деякий час тіло Каддафі було перевезено в Місурата і виставлено на загальний огляд. Труп поклали в овочеву морозильну камеру в торговому центрі міста. Городяни вишикувалися в довгі черги, щоб подивитися на покійного диктатора і сфотографуватися на тлі трупа.