Після першого показового засідання парламенту представники коаліції домовилися розподілити комітети і узгодити весь склад Кабінету міністрів до 2 грудня. Для цього вони обіцяли вести довгі переговорні процеси протягом тижня і навіть на вихідних. Але фактично ні до чого так і не домовилися.
Після першого показового засідання парламенту представники коаліції домовилися розподілити комітети і узгодити весь склад Кабінету міністрів до 2 грудня. Для цього вони обіцяли вести довгі переговорні процеси протягом тижня і навіть на вихідних. Але фактично ні до чого так і не домовилися. Сьогодні, вранці 1 грудня, мала відбутися Погоджувальна рада, яку, як повідомили пресі, скасували. Проте РБК-Україна вдалося дізнатися про те, що засідання Погоджувальної ради відбулося без преси, у закритому режимі.
"Показово, що ті, хто спочатку обіцяли відкритість та публічність процесу формування Кабінету міністрів, нової вертикалі виконавчої влади, ініціювали закриту Погоджувальну раду без участі преси. Це викликано не стільки формуванням порядку денного, проектів законів, які будуть розглядатися на цьому тижні, скільки ускладненням процесу з формування нового Кабміну. Спікер Гройсман скликав голів фракцій у 17:00. На Погоджувальній раді так і не були досягнуті домовленості про те, яким буде Кабмін і хто які посади обійматиме", - повідомило РБК-Україна джерело, близьке до керівництва партії "Батьківщина".
У "Батьківщині" також поінформували, що не претендують на будь-які посади в уряді, але хочуть очолити чотири комітети, тому їх засідання носило суто технічний характер. Зокрема, за словами співрозмовника РБК-Україна, "Батьківщина" хоче, щоб комітет з питань іноземних справ очолив Борис Тарасюк, з питань євроінтеграції - Григорій Немиря, по боротьбі з організованою злочинністю - Андрій Кожем'якін та з питань соціальної політики Людмила Денисова.
Зазначимо, сьогодні ввечері народний депутат від Радикальної Партії Олег Ляшко у своєму Facebook написав, що "Батьківщина" запропонувала Андрія Сенченка на посаду віце-прем'єра з питань окупованих територій, Ігоря Жданова - на посаду віце-прем'єра Ігоря Шевченка - на посаду міністра екології. "Народний фронт", за словами Ляшка, своїх пропозицій досі не дав.
Фактично, сьогодні на закритому засіданні Погоджувальної ради домовилися тільки про те, щоб кожна фракція ввечері провела засідання і проговорила можливих кандидатів на міністерські посади. Після цього пізно ввечері на раді коаліції повинні були узгодити спільний список.
Цю інформацію РБК-Україна підтвердив також голова фракції "Самопоміч" в парламенті Олег Березюк.
"Ми не знаємо ще жодного з кандидатів у міністри, зараз проходить засідання фракцій і після 10 години буде озвучено загальний список пропозицій усіх фракцій", - повідомив Березюк.
У той же час він додав, що фракція "Самопомочі" не збирається, оскільки вона подала в уряд тільки одного кандидата - Павленка.
"На посаду міністра аграрної політики ми пропонуємо Олексія Павленка, і сьогодні офіційно направили листом до ради коаліції для того, щоб ця кандидатура була розглянута прем'єр-міністром", - розповів Березюк.
Березюк вважає, що після того, як всі фракції подадуть свої кандидатури, загальний список повинен зробити саме прем'єр Яценюк. Голова фракції "Самопоміч" також повідомив, що завтра кожен з кандидатів у міністри повинен пройти співбесіду у всіх фракціях.
У той же час співрозмовник РБК-Україна у фракції "Батьківщина" повідомив, що завтра може пройти голосування не за весь склад Кабінету міністрів.
"Якщо домовляться, то зупиняться лише на ключових посадах віце-прем'єрів, економічного блоку, МВС, Мін'юсту, за які йдуть торги, а вже потім за квотним принципом розподілять інші міністерства", - зазначив співрозмовник.
Сьогодні пізно ввечері в соціальних мережах з'явилася інформація від заступника голови фракції БПП Мустафи Найєма про те, що до Києва приїхала одна з претенденток на посаду заступника міністра МВС Ека Згуладзе. У короткій розмові з Найємом Згуладзе повідомила, що готова кинути роботу, щоб отримати посаду в українському МВС.
"Мені не потрібна робота. У мене зараз хороша посада, але такий шанс випадає нечасто, тим більше вдруге... У нас є спільний ворог. Я зараз не про Росію, а про спільне радянське минуле, яке наздоганяє нас з року в рік. Це мені не подобалося у нас і не подобається в Україні", - сказала вона.
Про кандидатів, запропонованих в уряд "Блоком Петра Порошенко" також повідомив нардеп Володимир Ар'єв. "Міністрів від фракції БПП висунули. Пишаюся прізвищами - технократи-фахівці. Яресько, Пивоварський, Демчишин, Квіт, Абрамавичус, Квіташвілі, Розенко та інші. Завтра проголосую без коливань", - написав Ар'єв у своєму Facebook.
Народний депутат Сергій Лещенко, повідомив, що на засідання фракції БПП прибув також кандидат на посаду міністра охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, який вже подав документи на отримання українського громадянства.
Крім того, за словами Найєма, завтра на засіданні парламенту буде розглянуто законопроект, який дозволить іноземцям займати посади в українському уряді.
Анна Стешенко, Тетяна Шпайхер