Кабмін продовжив дію положень меморандуму про взаєморозуміння з підприємствами гірничо-металургійного комплексу на І кв. 2010 р. Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні уряду, повідомив міністр промполітики України Володимир Новицький на брифінгу в Кабміні, передає кореспондент РБК-Україна.
Кабмін продовжив дію положень меморандуму про взаєморозуміння з підприємствами гірничо-металургійного комплексу на І кв. 2010 р. Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні уряду, повідомив міністр промполітики України Володимир Новицький на брифінгу в Кабміні, передає кореспондент РБК-Україна. "Дія меморандуму продовжена на перший квартал наступного року", - сказав він.
Він нагадав, що даний меморандум був підписаний власниками підприємств ГМК і урядом в листопаді 2008 р. Вказаний документ передбачає зокрема мораторій на підвищення тарифів на газ, електроенергію і залізничні перевезення для підприємств ГМК. Зі свого боку власники підприємств зобов'язалися не підвищувати вартість металопродукції на внутрішньому ринку, а також забезпечити збереження чисельності трудових колективів і рівня існуючих зарплат.
Згодом дія положень меморандуму продовжувалась постановами уряду щокварталу впродовж всього 2009 р.
Як відзначають учасники ринку, результатом меморандуму стало поліпшення стану галузі, проте воно не дозволяє говорити про зміну ситуації в ГМК в цілому. «Сьогодні у металургів немає проблеми збуту, а є проблема собівартості, через яку металурги не можуть вийти на ринок з привабливою ціною. Також підприємства відчувають дефіцит оборотних коштів, тому що за сировину вони змушені вносити авансові платежі, а за відвантажувану продукцію споживачі їм платять з розстрочкою. При цьому чекати сьогодні, що уряд дасть нам гроші - це утопія», - заявляв раніше голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута. За його словами, галузі допоможе вийти з кризи закон про підвищення конкурентоспроможності підприємств ГМК, прийняття якого також необхідно для того, щоб до українських металургів потім не застосовували санкції за протекціонізм інші країни.
Нагадаємо, Міністерство промислової політики України пропонує дозволити надання підприємствам ГМК та хімічним підприємствам права на залучення кредитних ресурсів протягом п'яти років (2010-2014 рр.) під державні гарантії для проведення модернізаціі. Про це йдеться у проекті закону "Про підвищення конкурентоспроможності підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексів", розробленому міжвідомчою робочою групою, створеною в Мінпромполітики. Головною метою документу стало створення умов для підвищення конкурентоспроможності підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексів, проведення структурної перебудови цих базових галузей економіки з переорієнтацією на інноваційно-інвестиційний шлях розвитку, прискорення технічного та технологічного переоснащення виробництв, впровадження сучасних енерго- та ресурсозберігаючих технологій, зниження забруднення довкілля та перехід на нові стандарти з охорони довкілля та ресурсозбереження, збільшення доходної частини державного бюджету за рахунок забезпечення рентабельної роботи металургійних та хімічних підприємств.
В документі також зазначено, що право на отримання державних гарантій надається для реалізації індивідуальних інноваційно-інвестиційних програм (проектів), затверджених за установленим Кабінетом міністрів України порядком, а також на умовах прийняття на себе відповідних зобов'язань щодо застосування сучасного обладнання з переліком технологічних, енергетичних та екологічних вимог.