Кабінет міністрів України найближчими днями ухвалить рішення про укладання мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska. Про це сьогодні на брифінгу повідомив прем‘єр-міністр України Микола Азаров.
Кабінет міністрів України найближчими днями ухвалить рішення про укладання мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska. Про це сьогодні на брифінгу повідомив прем‘єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє прес-служба Кабміну.
Прем‘єр-міністр поінформував, що на вчорашньому засіданні Кабінету міністрів це питання не розглядалося, оскільки не були повністю погоджені необхідні документи. "На уряді воно не розглядалося суто з технічних причин. У нас на уряд виносяться лише ті документи, які повністю відпрацьовані, завізовані відповідно до вимог регламенту. Сам текст документа, особливо у такому випадку, має бути вивірений до кожної коми. Саме тому це рішення вчора не розглядалося, але воно буде розглянуто найближчим часом і буде ухвалено рішення", - наголосив М.Азаров.
За його словами, лише одна бурова установка, за допомогою якої здійснюється розвідувальне буріння, коштує мільярди доларів. "Тому необхідно ще знайти інвестора, який погодиться вкласти серйозні гроші у розвідку. А поки що йдеться про розвідку шельфу, про оцінку запасів. А потім, якщо родовище виявиться продуктивним, і його економічні параметри зумовлять рентабельність видобутку нафти і газу, ще необхідно знайти інвестиції, які мають бути вкладені в це", - підкреслив М.Азаров.
"Рішення буде ухвалено на Кабінеті міністрів, і воно буде реалізовано. І я сподіваюся, що, за сприятливого розвитку подій, Україна матиме свою нафту і свій газ, а це для нас надзвичайно важливо", - підсумував прем‘єр-міністр.
Нагадаємо, вчора заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха заявив, що Кабмін відклав затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska.
Минулого тижня перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв прогнозував підписання мирової угоди з Vanco Prykerchenska в лютому 2011 р. За словами А.Клюєва, зміни контракту, підписаного в 2007 р. будуть незначні і пов'язані в основному з прийняттям нового Податкового кодексу. Співпраця з Vanco і відповідний контракт про розподіл продукції вигідний для України, зазначив міністр. "Фактично 50% продукції, яку буде добувати Vanco, буде власністю України", - сказав він.
Як повідомлялося, 13 грудня 2010 р. Vanco Prykerchenska Ltd і Україна домовилися ще на 3 місяці продовжити термін призупинення арбітражного процесу в Стокгольмському арбітражному суді з метою підписання мирової угоди.
Відзначимо, на початку грудня 2010 р. міністр охорони навколишнього природного середовища Микола Злочевський повідомляв, що мирова угода з Vanco Prykerchenska буде підписана до кінця 2010 р. М.Злочевський зазначив, що Мінприроди веде переговори про те, щоб мирова угода з Vanco Prykerchenska не передбачала компенсації з боку України.
У липні 2010 р. Україна і компанія Vanco Prykerchenska призупинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали переговори, метою яких було мирне врегулювання суперечки щодо угоди про розподіл продукції (УРП).
В червні 2010 р. А.Клюєв заявляв, що уряд відновить контракт з Vanco. Раніше, 21 травня 2009 р., Кабмін Ю.Тимошенко в односторонньому порядку розірвав угоду із зареєстрованою на Бермудських островах компанією Vanco International у зв'язку з переуступкою нею прав на геологорозвідку і розробку нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря в інтересах Vanco Prykerchenska. У липні 2009 р. Vanco International почала арбітражний процес проти України в Арбітражній палаті м.Стокгольма. У відповідь на це 5 серпня 2009 р. українська сторона відкликала свої пропозиції щодо мирного врегулювання суперечки з Vanco Prykerchenska.
Vanco Prykerchenska є підрозділом Vanco International. Vanco Prykerchenska займається геологорозвідкою і розробкою нафтогазових родовищ на Прикерченському шельфі Чорного моря. У даному проекті три перспективні площі: Судакський складчастий пояс, Судакський глибоководний складчастий пояс і площа Тетяєв. Загальна площа ділянки становить 12 960 кв. км, глибина моря - від 70 до 2200 м. Реалізація проекту запланована в два етапи: пошукові роботи, а також розробка і видобуток. Загальна сума інвестицій в проект складе більше 15 млрд дол.