Кабмін дозволив перетворення "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування" в ПАТ
Кабінет міністрів Україна дозволив реорганізацію "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування" - дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України". Про це йдеться у відповідному розпорядження Кабіна № 360-р від 13 червня 2012 р.
"Відповідно до частини 4 статті 7 закону України "Про трубопровідний транспорт" "реорганізувати дочірню компанію "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" шляхом перетворення в публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз". Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості про реорганізацію дочірньої компанії "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" шляхом перетворення в публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування", - ідеться в розпорядженні Кабміну.
Здійснювати реорганізацію "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування" буде "Нафтогаз" і Міненерговугілля відповідно до норм чинного законодавства. Крім того, згідно з розпорядженням Кабміну, керування корпоративними правами відповідних ПАТ здійснюється "Нафтогазом" за погодженням з Міненерговугілля.
"Це означає, що НАК "Нафтогаз України" буде деякий час існувати, в його активах залишився" Чорноморнафтогаз" і контрольний пакет акцій "Укрнафти", - прокоментував РБК-Україна член комітету Верховної ради з паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) Олександр Гудима.
За словами Гудими, незрозуміло, за ким запишуть у зв'язку з реорганізацією "Нафтогазу" його багатомільярдні борги, які депутат оцінив в 10 млрд дол. Адже тепер, без двох своїх доньок, структура залишається без великих активів і коштуватиме, за словами експерта, втричі менше, що може викликати невдоволення міжнародних кредиторів.
"Найцікавіше, що влада збирається робити з "Укргазвидобування". Адже указ Кабміну не означає дозвіл на приватизацію дочірніх структур "Нафтогазу". Для цього необхідно спочатку скасувати закон про заборону приватизації всіх газових активів держави. Ці компанії залишаться у державній власності", - запевнив депутат.
Гудима вважає, що указ Кабміну сам по собі не несе загрози нафтогазовій галузі України, але може бути підготовчим етапом на шляху до приватизації активів "Нафтогазу".
Нагадаємо, в травні набрав чинності закон, що вносить зміни в закон "Про трубопровідний транспорт" щодо реформування нафтогазового комплексу", який встановив заборону на приватизацію держпідприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу". У травні з посиланням на ЗМІ повідомлялося, що Кабмін незабаром може розглянути питання приватизації "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу".
Чистий збиток НАК "Нафтогазу" за I квартал 2012 р. виріс в 2,9 разу і склав 4 млрд 149 млн 208 тис. грн. Відзначимо, що навантаження на компанію постійно збільшується у зв'язку із зростанням цін на імпортований природний газ. Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від України підвищити тарифи на газ для населення, щоб знизити збитковість "Нафтогазу".